iPhone 6s Kırmızı Ekran Hatası!

Apple tarafından bir süre önce satışa sunulan ve Apple’ın en iyi ara telefonu olarak lanse edilen iPhone 6s ön satış rekorları kırmıştı. Bu zamana kadar en fazla ilgi gören iPhone modeli olmayı başaran iPhone 6s ile ilgili olumlu yorumlar yapılsa da hatalar da ortaya çıkmaya başladı.

iPhone 6s, iOS 9 yüklü olarak satışa sunulmuştu. Cihazın iOS 9.0.2 sürümüne yükseltilebileceği de belirtilmişti. iOS 9.0.2 ile birlikte bazı sorunları çözen Apple firması, buna rağmen kullanıcılarına zor anlar yaşatıyor.

En son iPhone 5s modelinde mavi ekran hatası görülmüş ve bu hata bazı kullanıcılara cihazı değiştirmeye kadar varan önlemler aldırmıştı. Bu sorunun iPhone 6s modelinde de renk değiştirerek sürmesi can sıkıyor.

Forumlarda Şikayet Gelmeye Başladı!

Apple kullanıcıları çeşitli forum sayfalarında kırmızı ekran hatası ile ilgili mesajlar paylaşmaya başladı. Kısa zaman içinde bu tepki mesajlarını atan kullanıcı sayısının artması da dikkatlerden kaçmadı.

iPhone 6 ve iPhone 6s kullanıcıları yazdıkları mesajlarda, cihazın bir anda donduğunu ve tepki vermemeye başladığını, tüm uğraşlarına rağmen cihazın yeniden başlatılamadığını ve sonunda da kırmızı ekran hatası verip kilitlendiğinden şikayet ettiler.

iphonee

Forumlarda bu soruna nasıl çözüm bulduklarına da değinen kullanıcılar, ana ekran tuşu ile birlikte güç tuşuna 10 saniye süreyle basarak sorunu çözdüklerini dile getirdiler. Bazı kullanıcılar ise bu soruna kısa vadeli çözüm olsa da sorunun yenilendiğini dile getirdiler.

Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı ve çözüm konusunda bir bilgi verilmedi. Konuyla ilgili bulunan geçici çözümü deneyebileceğiniz gibi, sorunun en garanti çözümü ise temiz kurulum yaparak iOS 9‘u stabil bir şekilde kullanmak olarak görünüyor.

iOS 9.1 İle Çözüm Umudu

Apple tarafından Ekim sonu ya da Kasım başında çıkarılması beklenen iOS 9.1 sürümü ile birlikte bu soruna çözüm bulunması bekleniyor. soruna çözüm bulunmaması durumunda ise, kullanıcıların tepkilerinin artabileceği görünüyor.

iPhone 6s kırmızı ekran hatası alan kullanıcılar yukarıda saydığımız uygulamalar ile soruna çözüm bulabilirler. Yine de bu sorundan etkilenen birçok kullanıcı Apple tarafından resmi bir açıklama ya da güncelleme yapılarak sorunun kalıcı olarak çözülmesini bekliyorlar.

Bir önceki yazımız olan Sony Akıllı Telefonu Bırakabilir! başlıklı makalemizde kazuo hirai, Sony ve sony akıllı telefon pazarındaki payı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung ve Digitürk’ten 4K Anlaşması!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478