İphone 6S Kamera Detayları

İphone 6S Kamera Detayları

Apple’ın yeni telefonu hakkında her geçen gün yeni haberler sosyal ağlarda dolaşmakta. Son çıkan sızıntı haberler arasında İphone kamera bilgileri mevcut sitelerde hızlı bir şekilde yayılımını sürdürmekte.

Önceki haberlerde Apple’nın yeni telefonu İphone 6S ve İphone 6S Plus’ta kamera özellikleri ilgili çift lens kullanımı belirtilmişti ve bu sayede muhteşem bir kamera görüntüsü olacağı yönünde haberlerinde ardı arkası kesilmemekteydi. Fakat kamera bilgileri adına yeni sızıntı haberlerde böyle bir özelliğin olmayacağı kesinleşti. Bunun dışında yen gelen telefon için daha farklı kamera özellikleri olacağı belirtildi.

Foxann’da çalışan bir görevli tarafından yayılan bu haber İphone 6S ve İphone 6S Plus’ta 12 mp kamera ve 4K video çekme, 240 fps’de slow – motion özelliği bulunacağı bilgileri kesinleştirildi. Foxaan’da çalışan personelin özelliklere ait taslak çizimleri ve bilgilerinin bulunduğu görsel ne kadar kaldırılmaya çalışılsa da yeterli olmadı. Belgede 6S için N66, 6S Plus içinse N71 model numaraları kullanılmış durumda ve her ikisi için de 12 megapiksellik kamera belirtilmekte. Gene belgede bulunanlara göre 2 GB RAM özelliği de bulunacağı belirtilmiştir. Apple adına iyi bir başlangıç olması beklenen 5 mp ön kamera ile eski sürümlerinde bulunan 1.2 mp kamera anlayışını değiştirdikleri gözlenmiştir.

Şimdilik belgeden çıkan haberler bu şekilde, herhangi bir açıklamada bulunmayan Apple lansman açıklamasında bulunmadığı sürece net bir şeyler söylemek yetersiz olacaktır.

Bir önceki yazımız olan One Plus 2 İncelemesi başlıklı makalemizde manşet, One Plus 2 ve ucuz akıllı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Foxconn, Nokia’ya Ait İlk Android Telefonunu Üretmeye Başladı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478