iPhone 6s İnceleme!

Apple tarafından bugüne kadar çıkarılan en iyi ara model olarak kabul edilen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ülkemizde kısa süre sonra satışa sunulacak. Bazı ülkeler için satışına başlanan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri için yorumların genellikle olumlu olduğunu belirtelim.

Sizler için iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini inceledik. İşte sonuçlar:

iPhone 6s Teknik Özellikleri!

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde ekran kısmına baktığımızda iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile aynı olduğunu görmekteyiz. Parlaklık ve karşıtlık değerlerinin aynı olduğu görülmektedir. Buna karşın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri açısından en önemli özelliklerden biri 3D Touch özelliği olacak.

3D Touch özelliğiyle birlikte parmak basıncınıza duyarlı ekran teknolojisinden faydalanabileceksiniz. Yani telefonun ekranına uygulayacağınız baskı ile birlikte hangi programların çalışması gerektiğini belirleyebiliyorsunuz. Böylece kullanıcılar zaman açısından büyük bir kazanç elde edebiliyorlar.

iPhone 6s cihazının ağırlığı 143 gram olurken, iPhone 6s Plus’ta 192 gram ağırlık olduğunu görmekteyiz. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde alüminyum 7000 serisi kullanıldı. Bu seri bir telefonda ilk kez kullanılırken, bu dayanıklılığı büyük oranda arttırmaktadır. Yani artık cihazınızda kırılma ya da bükülme gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

iphonee

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için en büyük yeniliklerden biri de yonga seti konusunda oldu. A8 işlemciden A9 işlemciye geçen cihazla birlikte hız mükemmel seviyeye getirilmiş durumda. Cihazın RAM konusunda 2 GB RAM kullanması da son derece önemli bir avantaj olarak görülüyor. Bu cihazlarda Siri gibi konuların çok daha büyük bir gelişme kaydettiği görülmektedir.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus cihazların kamera konusunda da önemli bir gelişim gösterdiği görülmektedir. Cihazın arka kamerası 12 MP çözünürlükte olacak. Yapılan değişiklikler ile birlikte karanlıkta bile yüksek kalite çekim imkanına sahip olacaksınız. Cihazın en büyük yeniliklerinden biri de 4K video çekimine imkan sunması oldu.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, Live Photos özelliği ile de fotoğrafların üzerine basılı tuttuğunuzda canlı fotoğraf özelliği devreye girecek ve fotoğraf hareket etmeye başlayacak. Cihazın ön kamerası 5 MP çözünürlüğünde ve Retina Flash destekli olacak.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus performansıyla göz dolduruyor ve Apple firmasının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan HTC Sanal Gerçeklik Kaskı İncelemesi başlıklı makalemizde HTC Sanal Gerçeklik Kaskı Vive, Morpheus ve Oculus hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İPhone 6S’lerin Ön Satış Tarihi 9 Ekim

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478