iPhone 6c, En Geç Samsung Yardımı İle 2016’nın 2. Çeyreğinde Gelecek

iPhone 6c, En Geç Samsung Yardımı İle 2016’nın 2. Çeyreğinde Gelecek

Tayvan tabanlı yayın organı olan Digitimes’ın yeni bir haberine göre , ismi henüz belli olmayan bir sonraki jenerasyon bütçe dostu işlemciyle birlikte ’nin üretimine başlayacak. Daha önceki dedikodulara göre Apple’ın iPhone 6s ve 6s Plus’ın daha uygun modeli olan iPhone 6c’yi daha erken tanıtacağına yönelikti. Fakat son haberler ise cihazın üretiminin bu yıl sonuna veya önümüzdeki yıla kaldığını gösteriyor.

Yeni İddialara göre iPhone 6c’de, Koreli üretici Samsung tarafından üretilen 14nm ve TMSC (Tayvan Yarıiletken Üretim Şirketi) tarafından üretilecek 16nm teknolojisine dahil FinFET çipler içerisinde kullanılacak. Daha önce bazı haberlerde iPhone 6c’de Apple A9 çiplerinin kullanılacağı yazılmış olsa da aynı teknolojinin kullanılarak maliyet konusunda daha ucuz olarak TMSC ve Samsung’un üreteceği çiplerin kullanılmasına karar verilmiş gözüküyor.

Yine Digitimes’ın bir diğer raporuna göre aslında Apple iPhone 6c 20nm süreci kullanılarak üretilen yeni model çipleri kullanmak istiyordu ancak sonrasında ekstra işlemci gücünden daha çok yararlanmak ve daha düşük güç tüketimini sağlayacak 14nm/16nm sürecinde üretilen çipleri tercih etti.

Bir önceki yazımız olan Xperia C5 Ultra ve Xperia M5 başlıklı makalemizde manşet, Sony ve Xperia hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Xperia C5 Ultra ve Xperia M5

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478