İphone 12 Tasarımı Hakkında Söylentiler

İphone 12 Tasarımı Hakkında Söylentiler

Apple, 2020’de iPhone 12’nin tasarımını değiştirebilir ve yeni, ancak tanıdık bir görünümle bizi şaşırtabilir. Dört kameralı bir sonraki model, iPhone 12 tasarımı ve özellikleri hakkındaki tüm söylentileri derledik. Böylece yeni modelden ne bekleyebileceğinizi, markanın sizi nasıl şaşırtabileceğini ve hangi konularda hayal kırıklığına uğrayacağınızı görebilirsiniz.

iPhone 2020’de Nasıl Görünecek?

iPhone 11 modeli birçok yeni özellik sunup bazıları için de hayal kırıklığı yaratırken şimdiden iPhone 12 telefonunun neye benzeyeceği konuşuluyor. Hem Apple’ın sızdırdığı gelişmeler, hem de tüm dünyadaki söylentiler de nasıl bir telefon bekleyebileceğimize dair ipuçları veriyor. Söylentilerden şimdiye kadar derlenen bilgiler şu şekilde: 5G desteği, 120Hz hız, uçuş modu kamerası ve yeni bir tasarım. Uzun zamandır Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple iPhone 11 Pro 2020 sürümünün ekran boyutunu azaltabileceklerine değiniyor. Bu cihaz 5,8 inç; ancak belki de yeni model 5,4 inç civarında olacak.

iPhone 12 Tasarımı Sürprizleri

Bugünün iPhone’larından bildiğimiz yuvarlak köşelerin tamamen gittiğini fark edeceksiniz. Bunun yerine, tasarım üstünden yıllar geçmiş olan iPhone 4 ve 5’e benzeyebilir. Düz kenarlar ve daha keskin çizgiler, eski tasarımlara referans verecek. Apple, özellikle 2018’den itibaren yeniden tasarlanan iPad Pro göz önüne alındığında, bu estetiğe geri dönmeye karar verirse çok da şaşırmamalıyız.

Bu yılki iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max’teki üç kamera özelliğinden sonra Apple bir uçuş modu kamerası ekleyebilir. Galaxy Note 10 Plus gibi diğer bazı telefonlar, derinlik bilgilerinin yakalanmasına yardımcı olmak için bu kameraya sahiptir. Bu, artırılmış gerçeklik de dahil bir dizi özellik barındırır. Ayrıca dördüncü bir kamera da olabilir. Huawei P30 Pro gibi diğer telefon üreticilerinden gördüğümüz örnekler göz önüne alındığında, bu dördüncü kameranın daha küçük olacağı anlaşılıyor.

Apple + Valf = Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri

İphone 12 Tasarımı Hakkında Söylentiler

Apple ilk olarak 2018’de bir çeşit artırılmış gerçeklik kulaklığı ve gözlüğü üzerinde çalışmaya başladı. Başlangıçta, gözlüklerin 8K ekrana sahip olacağı ve izleme ve konumlandırma için dış sensöre gerek kalmadan hem AR hem de VR’de çalışabileceği düşünülüyordu. Ancak diğer söylentiler, gözlüklerin iPhone’la daha yakından bağlantı kuracağını iddia ediyordu.

Ayrıca görüş alanınızdaki metinleri, oyunları, haritaları ve daha fazlasını kaplamak için ana beyin olarak kullanılacağı tahmin ediliyordu. Daha sonra Apple’ın oyun geliştiricisi Valve ile ortaklık kurduğu bildirildi. Böylece yeni iPhone 12 tasarımı AR gözlükler ile de tam destek içerebilir.

Bir önceki yazımız olan Yeni İphone SE 2020 ve İphone 11 başlıklı makalemizde Yeni İphone SE 2020 ve İphone 11 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

En İyi Kablosuz 2 Kulaklık Galaxy Buds Plus Vs Airpods Pro

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478