iPad Pro’larda Beklenmedik Bir Hata

iPad Pro satışa sunulmuş ve bazı kullanıcılar cihazda şaşırtıcı bir sorun olduğunu rapor etmeye başlamıştır. Tüm versiyonlarda gözlendiği söylenen bu soruna dair detaylar ve çözüm önerileri bulunmaktadır. Apple’ın dev ekranlı tablet bilgisayarı olan iPad Pro’nun ilk sahipleri cihazın şaşırtıcı bir sorunun bulunduğunu rapor etmeye başlamıştır. Probleme göre cihazlar uzun süre şarjda bırakıldığı zaman yanıtsız kalma sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Özellikle bu sorunu yaşayan kullanıcılar cihazı geceden sabaha şarjda bıraktıklarında sorun yaşadıklarını dile getirmiştir.

Yapılan kullanıcı yorumlarında 32GB ve 128GB sürümlerin yanında sim kart destekli ya da desteksiz olarak hiç fark etmeksizin tüm versiyonlarda problemin gözlendiği dile getirilmektedir. MacRumors forumlarında kullanıcıların bu konuya ilişkin Apple’dan destek almak istediklerinde cihazı iTunes’a bağlayarak sıfırlama işlemi yaptırıldığını söylemektedirler. Çoğu kullanıcı ise problemin bir kez yaşandıktan sonra tekrar etmediğini dile getirmiştir. Duruma daha yakından gözlemleyecek olursak bu konu iOS 9.1 kaynaklı bir sıkıntı da olabilir zira güncelleme sonrasında iPhone 6s ile 6s Plus kullanıcıları da benzer bir problemi dile getirmiştir.
Peki İOS Cihazınız Yanıtsız Kalırsa Neler Yapacaksınız?
Bu konuya ilişkin Apple cephesinden gelmiş bir açıklama henüz mevcut değildir. Eğer ki iPad Pro’nun ya da herhangi bir iOS cihazınızın yanıtsız kaldığı bir durumla karşılaşırsanız home veya güç tuşlarına basılı tutunuz. Birkaç saniye içinde cihazınızın herhangi bir sorgu ekrana yönlendirmeden tekrardan başlatıldığını görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Lost Echo Mobil Oyununa Yoğun İlgi! başlıklı makalemizde android, ios ve KickBack hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google ve Facebook arasında arama anlaşması yapıldı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478