iPad Mac hibriti gelmeyecek

Uzun zamandır teknoloji devi olan Apple’ın CEO’luk koltuğunda oturan Tim Cook şirketin olası iPad ile Mac hibriti gelecek ürünleri hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştur. Şu sıralar ise 12.9-inç ekrana sahip iPad Pro modeli ile gündemde yerini alan Apple’ın iPad – Macbook hibriti ürünü kısa ya da uzun vadede gerçekleşmeyecektir. Apple’dan OS X işletim sistemli bir iPad modeli için uzun zamandır istenmektedir fakat iPad Pro bile bildiğiniz gibi iOS işletim sistemi ile gelmektedir. Bu konuda konuşan Apple CEO’su Tim Cook şirketin Mac ile iPad hibriti bir model hazırlamayacağını bunun sebebi ise müşterilerinin böyle bir ürün talep etmediklerini belirtmektedir.

Dünyanın en iyi tableti ile dünyanın en iyi bilgisayarını üretmeyi hedeflediklerini belirten Cook, bu ürünleri bir araya koymanın iki cihazın tek başında sunmuş olduğu kullanıcı deneyimini veremeyeceğini söyledi. iPad Pro’yu dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara çok güçlü bir seçenek olarak gören CEO ancak buna rağmen Mac’lerin ‘modası geçti’ tarzında bir tehlike altında olmadığını sözlerine ekledi. Tim Cook’un yaptığı açıklamaları tabi ki kapıları tamamen kapatmamaktadır. Steve Jobs’un ekran boyutu ile stylus kalem konusunda görüşleri bildiğiniz üzere gibi büyük ekranlı iPhone Plus serisi ve Pencil isimli stylus kaleme sahip iPad Pro ile kırılmaktadır. Kısacası Apple’ın iPad ve Mac ailesini birleştirmesi ilerleyen dönemde hiç de ‘imkansız’ görünmektedir. Tim Cook ise geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamamayla PC ile Mac sistemleri aynı kefeye koymadığını bu sebeple de kişilerin PC yerine iPad Pro almasını tavsiye etmiştir.

Bir önceki yazımız olan Samsung'un Android 6.0 yol haritası başlıklı makalemizde android 6.0 ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung’un Android 6.0 yol haritası

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478