iOS 9 Sürümünü iOS 8.4.1’e Düşürme!

iOS 9 sürümü Apple tarafından kullanıma sunuldu ve beraberinde birçok tartışmayı da getirdi. Birçok kullanıcı yeniliklerden ve hızdan memnun olsa da kullanıcıların bir kısmı yaşadıkları sorun nedeniyle bu sürümden pek de memnun değil.

iOS 9 sürümünden şikayetçi olanlar için eski versiyon iOS 8.4.1‘e dönmeleri için sıklıkla soru sormaya başladı. Bu işletim sisteminden memnun olmayanlar şu işlemleri yapmalıdır:

Sırasıyla Versiyon Düşürme İşlemi!

Sürüm düşürme işlemi Apple iOS versiyonuna yönelik sürüm imzalama işlemi devam ettiği sürece sürecek. Bu nedenle hızlı davranmanızda fayda var.

ioss

Sırasıyla işlemler şunlardır:

— Cihazınızdaki tüm bilgilerin yedeğini alın çünkü cihazınızın versiyon düşürme işleminden sonra hafızasının silineceğini unutmayın.

— Bilgisayarınıza cihazınıza uygun olan iTunes versiyonunun indirin ve modelinize uygun olan iOS 8.4.1 ISPW dosyasını indirin.

iPhone cihazlarınızda “Ayarlar” menüsüne girerek “iPhone’unu Bul” özelliğini kapalı tutmanız gerekiyor.

— Sonrasında cihazınızı kapatarak bilgisayarınızda iTunes’i açmanız gerekiyor.

— Cihazı iTunes’e bilgisayar üzerinden bağladıktan sonra 10 saniye güç tuşuna ve ana tuşa aynı anda basılı tutmanız ardından güç tuşunu bırakıp 3 saniye ana tuşa basmayı sürdürmeniz gerekiyor.

— Zamanlama konusunda doğru ayarlama yapmanız durumunda cihazınız iTunes üzerinden “Yazılım Güncelleme” moduna girmiş olmalı. Eğer cihaz normal açılıyorsa az önce süresini verdiğimiz işlemi tekrarlamanız gerekiyor.

— iTunes ekranından cihazınızı seçerek “Özet” yazan kısma girmeniz gerekiyor.

— Bilgisayarınızda Windows için “Shift” ve Mac için “Option” tuşuna basılı tutarak “Geri Yükle/Restore” tuşuna basmanız gerekiyor.

— iTunes ekranında açılan pencerede indirdiğiniz iOS 8.4.1 IPSW dosyasını işaretleyerek kuruluma başlamanız gerekiyor.

— Ekranda çıkan tüm yönlendirmeleri doğru izleyerek cihazınızı yeniden kurmanız gerekiyor.

Tüm adımları doğru yapmanız durumunda cihazınız iOS 8.4.1 versiyonuna dönmüş olacak. Eğer adımlardan birini yanlış yaparsanız cihazınız iOS 9 sürümünde kullanılmaya devam edecektir.

iOS 9 konusunda sorun yaşayan kullanıcılar Apple forumlarına akın ediyor. Eğer bu sürüm düşürme işlemini belirli bir döneme kadar yapmazsanız şansınızı kaybedersiniz. Bu nedenle acele etmenizde büyük fayda var.

iOS 9‘da alınan hataların çözümü ile ilgili Apple tarafından açıklama yapılması beklenirken birçok sorun için iOS 9.1 sürümünün bekleneceği de belirtiliyor. Bakalım sürüm düşürme işlemini kaç kullanıcı tercih edecek?

Bir önceki yazımız olan iOS 9 Hakkında Binlerce Şikayet Geldi! başlıklı makalemizde apple, ios 9 ve ios 9 güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Haftanın En İyi Mobil Oyunları!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478