iOS 9 İle Gelen Yenilikler!

Apple firması tarafından geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen ve merakla beklenen iOS 9 güncellemesi bu güncellemeyi destekleyen cihazlarda kullanılmaya başlandı.

iOS 9 ile birlikte birçok yenilik iPhone ve iPad kullanıcılarının hayatına girmeye başladı. İşte iOS 9 ile gelen başlıca yenilikler:

Haritalar ve Notlar

iOS 9 ile yenilenen harita uygulaması sayesinde cihazınız size hem yol gösterecek hem de rehberlik edecek. Yani seyahatiniz sırasındaki her konum anlık olarak takip edilecek.

iOS 9 ile birlikte cihazınızın notlar uygulaması çok daha kullanışlı bir hale gelmiştir. Artık sadece yazılar değil web bağlantısı, fotoğraflar, harita bilgileri de notlar kısmına kolay bir şekilde kaydedilebilecek.

iCloud Drive ve Mail

iOS 9 ile birlikte gelen yeni iCloud uygulaması sayesinde iCloud hesabında yer alan tüm dosyalara hızlı bir şekilde tek yerden erişmeniz mümkün olmaktadır.

Mail uygulaması da yenilenen iOS 9 ile maildeki fotoğraflara ve belgelere yorum, çizim eklemeniz mümkün olmaktadır. MailDrop özelliği sayesinde 5 GB büyüklüğündeki dosyaları bile mail ile gönderme imkanınız bulunmaktadır. Bu da kullanıcılara çok önemli bir artı katmaktadır.

ioss

Ekran Bölme!

iOS 9 ile birlikte sadece uyumlu iPad cihazlara gelen ekran bölme özelliği ile birlikte aynı anda birden fazla işlem yapabileceksiniz. Bu özellik sayesinde bir yandan resimlerinize bakarken diğer yanda internette gezinebilir ya da haritayı inceleyebilirsiniz.

Siri

Apple cihazların sesli yanıt sistemi şeklinde çalışan programı olan Siri, iOS 9 ile birlikte çok daha kullanışlı. Sorulan sorulara farklı cevaplar verebilen Siri çok daha akıllı ve doğru cevaplar veriyor. Bu da kullanıcıların işini daha da kolaylaştırıyor.

Pil Ömrü

Apple cihazları için en fazla eleştirilen noktalardan biri pil ömrü konusudur. Apple firması yaptığı açıklama ile birlikte iOS 9‘un cihazlara 1 saat daha uzun pil ömrü sunduğunu açıkladı. Bu nokta iOS 9‘un en önemli artılarından biri olarak görülüyor.

Güvenlik Konusu

iOS 9 ile birlikte Touch ID desteği sağlayan Apple cihazlarında iki adımlı doğrulama ve 6 haneli koruma kodu bulunuyor. Bu da çok daha güvenli bir iOS deneyimi sunulduğu anlamına geliyor.

iOS 9 sunduğu yenilikler ile Apple cihazlarını daha kullanışlı hale getiriyor. Eğer iOS 9 uyumlu cihazınız varsa güncellemeyi mutlaka yapın.

Bir önceki yazımız olan Apple Oyun Konsolu Mu Geliyor? başlıklı makalemizde app store, apple ve apple tv hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

HTC One A9’dan Uçuk Fiyat!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478