iOS 9 Hakkında Binlerce Şikayet Geldi!

Apple tarafından yayınlanan ve birçok yeni özellik ile beğeni toplayan iOS 9 kullanıldıkça sorun çıkarmaya başladı. Dünyanın çeşitli yerlerinden bu güncellemeyi yükleyen kullanıcıların şikayet sayısı oldukça arttı.

Apple, bu haftanın başında iOS 9 sürümü yayınladı. Merakla beklenen ve Apple’ın birçok modeli tarafından desteklenen iOS 9 yüklemesini milyonlarca kullanıcı çıktığı anda yaptı.

Cihazınızın Ayarlar kısmında yer alan yazılım güncelleme kısmına tıkladığınız anda iOS 9 işletim sistemi cihazınıza yüklenecektir.

Şikayetler Arttı!

Apple tarafından yayınlandıktan 3 gün sonra kullanıcıların yaklaşık %20’lik kısmı güncellemeden sonra sorun yaşadıklarını iletti. Bu kadar kısa sürede bu kadar önemli sayıda şikayet olması ise firmayı düşündürüyor.

ioss9

Apple’ın iPhone 4S modelinden başlayarak sonraki sürümler için çıkan iOS 9 modellere göre sınırlı yeni özellik getiriyor. Güncellemenin bu yönü ise eleştiri almıştı.

Apple tarafından iPhone ve iPad için OS çekirdek geliştirmeleri yapıldı ancak bunun şu ana kadar olumsuz sonuç verdiği ortaya çıktı. Güncellemeden sonra cihazlarda uygulamaların rastgele çökme sorunu yaşadıkları açıklandı.

Forumlarda Şikayet Arttı!

Apple ve Reddit merkezli açılan forumlarda kullanıcılar iOS 9 güncellemesi sonrası yaşadıkları sorunlardan bunalmış durumda. Cihazlarını gerektiğinde sıfırlama yoluna giden kullanıcılar bile sorunlar yaşadıklarını belirtiyorlar.

Forumlarda dile getirilen şikayetlerin önemli bir bölümünün ise iPhone 5S ve iPhone 6 cihazlarında olduğu görülüyor. Bu cihazlarda özellikle gecikme sorunları yaşandığı belirtiliyor.

Apple tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Konuyla ilgili şikayetlerin artması sonrasında firmanın tatmin edici bir açıklama yapması bekleniyor.

iOS 9 sürümünde yaşanan sorunların ise gerekli testler yapıldıktan sonra iOS 9.1 sürümünde çözüme kavuşması bekleniyor. Yine de Apple cihaz kullananların bir bölümü durumdan hoşnutsuz.

Apple tarafından yapılacak açıklama ve güncelleme beklenirken kullanıcılar cihazlara gelecek çözümü büyük bir merakla bekliyor

Bir önceki yazımız olan iOS 9 İle Gelen Yenilikler! başlıklı makalemizde apple, ios 9 ve ios 9 icloud drive hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

WhatsApp’ta Virüse Dikkat!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478