iOS 9 Çıktı!

Apple sonunda beklenen güncellemeyi yayınladı. iOS 9 güncellemesinin yayınlanmasının ardından bu güncelleme ile ilgili sorulan sorular da artmaya başladı.

Apple firması WWDC 15 etkinliğinde duyurup yayınladığı iOS 9 Beta sürümüyle birlikte tam sürüm çıkmadan tüm hataları temizlemeyi hedeflemişti. Ayrıca firma kendi politikasının da dışına çıkarak bu güncellemeyi kullanıcıların denemesini sağlamıştı.

Hatalardan Arındı!

Apple firması tarafından iPhone 6S etkinliğinde resmi duyuru yapılmıştı. Buna göre iOS 9‘un tüm hatalarından arındırıldığı açıklandı. Böylece bu sürümün 16 Eylül 2015 tarihinde yayınlanacağı açıklandı.

Apple daha önce açıkladığı gibi bugün iOS 9 güncellemesinin dağıtımına başladı. Bu güncelleme ile ilgili en fazla sorulan soruların başında, hangi cihazların güncellemeyi desteklediği sorusu gelmektedir.

ioss

iOS 9 Destekleyen iPhone ve iPad Modelleri

iOS 9 güncellemesinin çıkmasıyla birlikte Apple marka cihaz kullanan kullanıcılar, gözlerini firmanın açıklamasına çevirdiler. Apple tarafından bu sürümü destekleyen cihazlar açıklandı. Bu açıklamaya göre iOS 9 güncellemesini şu cihazlar alacak:

iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 Plus, iPhone 6S Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, ,Pad 3, iPad 4, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Touch 5.

iOS 9 Güncellemesini Yüklemek!

iOS 9 güncellemesi alacak cihazlardan birine sahipseniz, öncelikle cihazınızda ayarlar kısmına ve oradan da genel sekmesine girmeniz gerekmektedir. Sonrasında Yazılım Güncelleme kısmına tıklayarak iOS 9 güncellemesini cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iOS 9 güncellemesini iTunes üzerinden yüklemek için, cihazınızı PC’ye bağlayarak güncellemeleri denetle kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

Kullanıcılara birçok yenilik sunması gereken iOS 9 güncellemesi ile ilgili ayrıntılı yorumlar önümüzdeki günlerde gelmeye başlayacaktır. Özellikle Beta sürümünün kullanılması büyük bir artı olsa da tam sürümde hataların olup olmayacağı merak konusu.

Bakalım kullanıcılar iOS 9‘dan memnun kalacaklar mı ve bu güncelleme cihazların performansını arttıracak mı?

Bir önceki yazımız olan Huwai Nexus Hakkında Yeni Sızıntı! başlıklı makalemizde huwai, huwai nexus ve Snapdragon 810 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

NBA Live 16 Demo Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478