iOS 9.2 Yayınlandı!

iOS işletim sistemi, Apple tarafından geliştirilen ve sadece bu firmanın çıkardığı cihazlarda çalışan bir sistemdir. Dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan iOS işletim sistemi, açık kaynaklı olmamasına rağmen son dönemde deneme sürümleri ile dikkat çekmeye başlamıştır.

Apple firması tarafından uzun süredir Beta testlerinin yapıldığı iOS 9.2 güncellemesinin Final sürümü bugün itibariyle yayınlanmaya başlandı. Bu sürüm ile birlikte cihazlara önemli yenilikler geliyor.

iOS 9.2 Alan Modeller!

iOS 9.2 güncellemesini şu modeller almaktadır:

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Touch 5.

ios99

iOS 9.2 Güncelleme İçeriği!

iOS 9.2 ile birlikte Apple Music konusunda iyileştirmeler yapılmıştır. Yani artık bir parçayı bir listeye eklerken yeni bir liste oluşturabileceksiniz. Bunun yanı sıra, iCloud düğmesine tıklayarak iCloud Müzik Arşivinizden albüm veya liste indirmeniz mümkün olmaktadır. Bunun yan sıra, Apple Music kataloğunda yer alan müzik bölümünde dolaşırken, bestecileri ve yorumları görebilirsiniz.

iOS 9.2 ile birlikte günün en önemli haberlerini takip edebilmeniz için News uygulamasında yeni bir Top Stories bölümü eklenmiştir. Ayrıca büyük boyutlu mailler gönderebilmeniz için Mail Drop hizmeti geliştirilmiştir. Bunun yanı sıra, iBooks uygulamasına 3D Touch desteği eklenmiş ve böylece kullanımı kolaylaşmıştır.

iOS 9.2 ile birlikte fotoğraf ve videolarınızı içe aktarmak için iPhone USB Kamera Adaptörü desteği eklenmiştir. Bunun yanı sıra Safari tarayıcı daha da geliştirilmiştir. Takvim uygulamasında daha önce görülen bazı sorunlar da ortadan kaldırılmıştır. Cüzdan uygulaması da yenilenmiş ve kilit konusundaki sorunlar çözüme kavuşturulmuştur.

iOS 9.2 ile birlikte hızlı yanıt kullanırken geliştirilmiş klavye desteği verilmeye başlanmıştır. Kamerada yüz algılarken oluşan sorunlar çözülmüştür. Siri konusunda yaşanan bazı sorunlar çözülmüştür. Arapça Siri desteği verilmeye başlanmıştır.

iOS 9.’yi yüklemek için bu güncellemeyi alan bir cihazınız varsa, “Ayarlar” kısmından “Genel” kısmına ve oradan da “Yazılım Güncelleme” menüsüne girmeniz yeterlidir. Güncellemeyi ayrıca iTunes üzerinden yapmanız da mümkündür. Bir an önce güncellemeyi yüklemenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Haftanın iOS Uygulamaları (24 Kasım) başlıklı makalemizde apple ios, ios ve ios 9 uygulamalar hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Video Yazdırmak Artık Mümkün!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478