iOS 9.1 Beta 5 Çıktı!

Apple cihazlarında kullanılan iOS işletim sistemi dünyada en fazla tercih edilen işletim sistemleri arasında yer almaktadır. Android’in aksine açık işletim sistemi olmayan iOS’u sadece Apple cihazlar kullanmaktadır. Bunun karşılığında Android işletim sistemini birçok önemli marka cihazlarında kullanmaktadır.

iOS işletim sistemi özellikle son dönemlerde deneme sürümleriyle ön plana çıkmaya başladı. Apple tarafından daha az hata için beta sürümleri yayınlanmaya devam ediyor. Özellikle iOS 9 ile birlikte sorun yaşayan kullanıcılar büyük bir merakla iOS 9.1 versiyonu bekliyorlar.

iOS 9.1 Beta 5 Özellikleri!

Apple firması, iOS 9 sürümünde yaşanan sorunlara çözüm bulabilmek için çalışmaya devam ediyor. Bu doğrultuda firma iOS 9.1 için beta sürümlerini yayınlamayı sürdürüyor. Bugün ise iOS 9.1 Beta 5 güncellemesi karşımıza çıkıyor.

iOS 9.1 Beta 5 güncellemesi ile birlikte iOS 9 sürümünde yaşanan performans ve stabilite sorunlarına ne kadar çözüm bulunduğu test edilecek. Yani, iOS 9.1 resmi olarak piyasaya sürülmeden önce deneme sürümündeki veriler toplanacak ve bu da iOS 9.1’in daha az hatayla çıkmasına zemin hazırlayacak.

ioss

Apple firmasından yapılan açıklamaya göre iOS 9.1 Beta 5 sürümü, sorunların çözülmesinde en önemli güncelleme sürümü olacak. Bundan önce de Beta sürümleri ile karşımıza çıkan Apple için bu sürüm ayrı bir önem arz ediyor. iOS 9’da yaşanan takılma, donma gibi sorunlara bu sürüm ile çözüm bulunması hedefleniyor.

iOS 9.1 Beta 5 Alan Modeller!

Apple tarafından yayınlanan iOS 9.1 Beta 5 güncellemesini almak için aşağıdaki cihazlardan birine sahip olmanız gerekmektedir. İşte iOS 9.1 Beta 5 güncellemesi alan cihazların tam listesi:

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad Touch 5.

iOS 9.1 Beta 5.1 güncellemesini cihazınıza yüklemek için cihazınızın UDID kaydı olması gerekmektedir. Bu kaydı olan cihazınızdan “Ayarlar” sekmesine, ardından “Genel” sekmesine ve sonrasında “Yazılım Güncelleme” sekmesine tıklayarak güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

iOS 9.1 Beta 5 sürümünü özellikle iOS 9 işletim sisteminde problemi olanların bir an önce yüklemesini ve test etmesini öneriyoruz. Sorunlara genel anlamda çözüm bulması beklenen güncellemenin nasıl sonuç vereceğini büyük bir merakla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan 3D Touch Atağı! başlıklı makalemizde 3d touch nedir, facebook 3d touch desteği ve facebook güncel uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Akıllı Telefonların Bataryası 40 Gün Dayanabilir mi?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478