iOS 9.1 Açık Beta 2 Yayında!

iOS 9 işletim sistemiyle ilgili gelen önemli şikayetler üzerinde firma yakın bir süre önce iOS 9.1 beta 2 sürümünü çıkarmıştı. firmadan yapılan açıklamada iOS 9.1 public beta 2 sürümü yani iOS 9.1 açık beta 2 sürümünün yayımlandığı belirtildi.

Fazla Yenilik Yok!

iOS 9.1 sürümü için bilinmesi gereken en önemli noktalardan biri, iOS 9.1 sürümünün iOS 9 üzerine önemli yenilikler getirmediği. Buna karşın iOS 9 sürümünde görülen bazı hataların çözüldüğü belirtiliyor.

iOS 9.1 sürümünün en önemli özelliklerinden biri yeni iPad Pro için daha fazla aksesuar desteği ve yepyeni emoji paketi sunması olacak.

ioss

Beta ve Public Beta Arasındaki Fark!

iOS 9.1 sürümünün beta sürümünün çıkması ve sonrasında iOS 9.1 public beta sürümünün çıkmasıyla bu iki sürümün farkının ne olduğu sorulmaya başlandı.

Öncelikle iOS sürümlerinde beta kullanıcısı olmak için en önemli şart, Apple geliştirici olunmasıdır. Bunun yıllık maliyeti ise 99 Amerikan Doları. Yani bu ücreti ödeyenler beta sürümlerini ilk test etme imkanı buluyor.

Public Beta ise adından anlaşılacağı gibi tüm Apple kullanıcılarına açık olan sürüm anlamına geliyor. Bunun için herhangi bir ücret ödemenize ve geliştirici olmanıza gerek yok.

Beta sürümleri ile işletim sistemindeki yeni sürümleri test eden ve hataların belirlenmesini sağlayan Apple böylece yeni sürümlerin final versiyonunu yayınlıyor.

iOS 9.1 public beta 2 sürümünü indirmeniz için beta sürümüne kayıt yaptırmanız ve cihazınıza indirmeniz yeterlidir. Böylece yeni sürümleri test etme imkanı bulacaksınız.

Son dönemlerde sürümlerdeki hatalar nedeniyle eleştirilen Apple firması daha dikkatli bir şekilde adım atacak ve hataları giderecek gibi görünüyor.

iOS 9 sürümündeki hatalardan dolayı binlerce kullanıcının forumlarda eleştirdiği firma bakalım bu sürümde nasıl hatalarla karşılaşacak ve çözümler için ne gibi bir yol izleyecek? Tüm bunların cevabı bir kaç hafta içinde netleşecek gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Dikkat Çeken iOS 9 Adblock Uygulamaları! başlıklı makalemizde adblock, en iyi ios reklam engelleme uygulamaları ve içerik engelleme uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478