Internet Explorer yerini ‘Spartan’a bırakıyor

Spartan

Microsoft’un uzun zamandır imajını düzeltmeye gayret ettiği web tarayıcı Internet Explorer ile ilgili gelişmeler beklenirken, şaşırtıcı bir şekilde Microsoft’un yeni bir web tarayıcı hazırlığında olduğu paylaşıldı.

Windows 10 ile birlikte tanıtılacak olan yeni web tarayıcı, daha önce tartışılan sıradaki Internet Explorer; 12’den bağımsız olarak ‘Spartan’ kod ismi ile ortaya çıktı.

Javascript ve Trident motorlarını kullanacak olan Spartan; Chrome ve Firefox‘a benzer olacak. Tarayıcı eklentilerini destekleyecek olan yeni web tarayıcı, Microsoft’un çalışmaları doğrultusunda farklı bir kullanıcı arayüz ile sunulacak. Paylaşılan bilgilere göre Internet Explorer ekibinin görevi sonlanmıyor; Windows 10, Internet Explorer ve Spartan ile birlikte gelecek.

ZDnet’in paylaştığı haberde belirtilen ‘Spartan’ kod isimli web tarayıcının; 21 Ocak’da düzenlenecek olan Windows 10 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook Her Üye için Ceza Ödeyebilir başlıklı makalemizde Facebook, Facebook ceza ve Facebook cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Sony müzik yayın birimini satmayı değerlendirmiş

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478