İnternet Alışverişi Güvenli Midir?

Günümüzde gelişen teknoloji, değişen ihtiyaç ve istekler, artan ürün çeşitliliği ve sürekli değişen tercihler, alışverişin hızlanmasına neden olmaktadır. Öyle ki, kişi, bir an önce ihtiyaç duyduğu ürüne ulaşmak isterken, rekabet piyasasında bu hıza ilk ulaşan talep görmektedir ve internet alışverişi bu noktada devreye girmektedir. Artık insanlar, almak istedikleri ürün için cadde cadde gezip dükkân dükkân dolaşıp yorulmak, yemek ve yol masrafı yapmak yerine oturduğu yerden tüm özelliklerini görebildiği ve hiç yorulmadan satın alabildiği alışverişi tercih ediyor. Bu bağlamda akla ilk gelen soru internetten alışveriş yapmanın güvenli olup olmadığı sorusudur.

Öncelikle bu zamandan kazandıran alışverişin güvenilirliği, alışveriş yaptığınız siteyle yakından ilgilidir. Kaynağı belli sitelerden yapılan alışverişlerde müşteri memnuniyeti ön planda olduğundan, genellikle zarar etmezsiniz. İhtiyacınıza uygun ürün istenilen şekilde paketlenip hazırlanarak kapınıza kadar kısa sürede gelir. Eğer ürün ihtiyacınıza uygun değilse iade edip paranızı geri alabilirsiniz. Güvenilir sitelerden yaptığınız alışverişlerde zarar etme olanağınız çok azdır ki bu da internet alışverişi dendiğinde aklınız gelecek ilk artılardan biridir.

İnternet Alışverişinin Avantajları

İnternette yaptığınız alışveriş için evden çıkıp, yorulmanıza, yemek ve yol masrafı yapmanıza, aradığınız ürünü bulana kadar uğraşmanıza gerek kalmaz.
Bir AVM de beğendiğiniz gömleğin aynısını internette çok daha ucuza bulabilirsiniz. Çünkü internetteki dükkânların kira, elektrik, personel gideri vs. masrafları yoktur. Bu az maliyetin avantajı müşterilere yansıtılarak aynı ürünü daha ucuza almaları sağlanır.
İstediğiniz pek çok çeşitli ürünü tek bir dükkânda bulabilirsiniz.

İnternet Alışverişinin Dezvantajları

Dışarı çıkmadan yaptığınız alışveriş, sizi, temiz havadan, karşılaşıp selamlaşacağınız bir dosttan, dışarıda içeceğiniz bir fincan kahvenin rahatlığından alıkoyacaktır.
Şüphesiz, yerinizden kalkmadan yapacağınız tüm alışverişlerle, günlük yürüyüşünüzü yapamadığınız gibi belki de daha çok eve kapanacak, dışarı çıkmayı hiç istemeyeceksiniz. Böylece asosyalleşeceksiniz.
Dışarıda 2 saatte yapacağınız alışverişi, bol çeşitten ve çok fırsattan dolayı internette 6-7 saatte tamamlayacaksınız, zamanınızı ziyan etmiş olacaksınız.

İnternet alışverişi günümüzde giderek popülerleşmektedir, şunu da akılda tutmak gereklidir ki, hem avantajlarını hem de dezavantajlarını düşünerek yapacağınız her türlü alışveriş için; iyi alışverişler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Multikopterler başlıklı makalemizde hexacopter, Multikopter ve octocopter hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yeni Nesil LG Cinema 3D TV

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478