Intel’den 10 Çekirdekli İşlemci!

Dünyanın dev donanım üreticisi Intel, yatırımlarına tüm hızla devam ediyor. Son dönemlerde işlemci konusundaki yatırımlarını arttıran firma, çok önemli bir yenilikle geliyor. Dev teknoloji firması, yeni yapacağı güncelleme ile 10 çekirdekli işlemci geliyor.

Intel firması, Extreme Edition serisini güncelleme kararı aldı. Son olarak 8 çekirdekli işlemci serisi üzerinde çalışan firma, bu seriyi 10 çekirdekli işlemci üretmeye karar verdi. Intel firması, i7 serisi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Buna göre, bu işlemci serisi çok daha güçlenecek.

2016 Yılında Geliyor!

Intel firması tarafından yapılan açıklamaya göre, i7 ve i7 Extreme Edition serileri 10 çekirdekli olacak. Bununla doğru orantılı olarak çalışma hızları da artacak olan bu işlemciler ile ilgili test işlemleri başlatıldı. Üretim aşaması tamamlanan bu işlemci ile ilgili önemli ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

intell

10 çekirdekli işlemci ile birlikte çalışma hızı belirli oranda artacak. Son derece düşük nanometre teknolojisine sahip olan bu işlemcilerin en önemli artılarından biri de, düşük hızda çalışacak olması. Bu da kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği ısınmadan kaynaklı olan yavaşlama problemlerini ortadan kaldıracak.

Intel tarafından üretilen 10 çekirdekli işlemci öncelikle Asus‘un ürettiği X99 ana kartta çalışacak. Ayrıca bu serinin üst modellerinde bu işlemci çalışacak. İşlemcilerin isminin ise, “Deal-Core” olması bekleniyor. Bu işlemcilerin hız bakımından öne çıktığı gibi özellikle gelişmiş oyunları bilgisayardan oynayanlar için son derece önemli bir çözüm olacak.

Intel tarafından yapılan açıklamadan anladığımız kadarıyla fiyatlar son derece yüksek olacak. 2016 yılının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen i7 ve i7 Extreme Edition‘un teknoloji meraklıları tarafından heyecanla beklendiğinin altını çizmekte fayda var.

Intel‘in 10 çekirdekli işlemcisi merak uyandırsa da, işlemci konusunda sadece hızın ya da çekirdek sayısının değil kullanılan teknolojinin kalitesi ve uyumluluğunun önemli olduğunu belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Samsung, Dünyanın En Büyük Yüzen Platformunu İnşa Edecek! başlıklı makalemizde samsung, Samsung Electronics ve Samsung Galaxy hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung, Dünyanın En Büyük Yüzen Platformunu İnşa Edecek!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478