Intel Drone’ye Servet Bıraktı.

Drone Tanıtım

Teknoloji devi Intel, Drone üretimi yapan ünlü şirketler arasında yer alan Yuneec’e milyon dolarlık yatırım yaptı.Devasa yatırımın perde arkası haberimizde.

Drone Tanıtım

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drone Nedir?

Drone, İngilizce kökenli bir kelime olup manası erkek arı demektir.Ama günümüzde İnsansız Hava Araçları anlamında kullanılmaktadır.
İlk üretimi yapıldığında Droneler, sadece askeri amaçlı olarak üretilmişti, fakat şimdilerde sanal ortamda rahatlıkla bulup, sipariş verebileceğimiz duruma geldiler.

 


Intel’den Yuneec’e 60 Milyon Dolarlık Yatırım!

Özellikle geçmişten günümüze ürettikleri işletim sistemiyle en çok tercih edilen İntel, kendini başka alanlarda’da öncü yapmayı hedefliyor. Intel son olarak’ta Yuneec’e yaptığı yatırımlarla Drone piyasasında da kendini lider yapacağa benziyor.
Teknoloji devi Intel, Drone üretimi yapan şirketlerden biri olan Yuneec’e 60 milyon dolarlık yatırım yaptı.İlerleyen dönemlerde teknolojide en üst sıralarda yer alacağı düşünülen Şanghay merkezli Yuneec’e Intel tarafından yapılan yardım Drone nin gelecekte ne kadar önemli olacağını bir kez daha gösterdi.Yapılan yardımla beraber kameralar
karşısına geçen Intel CEO’ su Brain Krzanich”Uzaktan kontrol edilebilen insansız hava aracı Drone’nin afet bölgelerini inceleme, ilginç fotoğraf karelerini yakalamak ve daha insan hayatını kolaylaştıracak bir çok kapasiteye sahip olduğunu düşünüyoruz.Yuneec firması ile İntel’in yaptığı bu işbirliğinin sonucu olarak Intel’in ileri teknolojisiyle yeni üretilecek Akıllı Droneler insan yaşamına daha fazla kolaylık sunmasını hedefliyoruz.” diye belirtti.
Satılan Droneler Kullanılabilir Olarak Gelecek!
Intel CEO’su Krzanich, Yuneec ile ortaklaşa ürettikleri yeni Droneler’in kurulumunun müşterilere yansıtılmayacağı, fabrikada kurulup video çekmeye hazır biçimde satışa çıkarılacağını belirtirken, Yuneec firma CEO’su Tian Yu ise “Üretim alanında sahip olduğumuz kapsamlı fikir mülkiyeti ve kontrol mekanizması sayesinde, Yuneec olarak kendimizi tüketicilere  yönelik insansız hava aracı pazarını genişletmek üzere konumlandırdık” dedi.

Bir önceki yazımız olan Vestel Yerli Araba Üretiyor! başlıklı makalemizde araba elektronik, Elektrikli araba ve türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Vestel Yerli Araba Üretiyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478