İnsanlar Artık Çipleniyor!

Günden güne gelişen teknoloji sayesinde insanları şaşırtacak bir sürü icatlar ortaya çıkmaktadır. İnsanoğlunun hayal dünyası sınırsız genişliktedir. Bunun etkisiyle de teknoloji devleri her gün yeni icatlar üzerine çalışmalar yapmaktadır. Yeni üretilen çip teknolojisinin amacı öğrenilecek bütün bilgileri bir çip sayesinde insan beynine komple aktarmaktır. Bu sayede insanlar yıllarca okumayı öğrenmeye çalışmayacak veya yabancı dilleri öğrenmek için uğraşmayacak ve bu çipe aktarılan bilgileri kendi beyinlerine aktararak hem okuma yazma bilecek hale gelecekler hem de diledikleri dili saniyesinde öğrenmiş olacaklar.  İnsan derisine yerleştirilebilen çipi kim üretti? Çipi üreten BioNyfiken firması kendi içerisinde bu çipi çalışanları üzerinde yavaş yavaş denemeye başladı bile.

Şimdiden Çip Bazı Yerlerde Kullanılıyor!

İnsan derisine yerleştirilebilen çipin kullanım alanları ise; bir firmanın çalışanları hiçbir işlem yapmadan işlerini halledebilmekteler. Çipin çalışanlara sağladığı faydalar ise şirkete ait bilgisayarlara erişim izni sayesinde kullanabilmeleri, şirkete ait olan çeşitli cihazları kullanabilmeleri ve güvenlik kapılarından istisnasız bir şekilde geçebilmeleridir. Bu firma şu an şirketteki bazı çalışanlarına bu çip teknolojisini uyguladı fakat ilerleyen günlerde eğer çip teknolojisi olumlu sonuçlar verirse şirkette çalışmakta olan tam 700 personele de çip takacakları konuşulmaktadır.

Çip Radyo-Frekans İle Çalışıyor!

Peki insan derisine yerleştirilebilen çip nasıl çalışıyor? Bu çipin çalışma mantığı ise herkesin bildiği birkaç yöntem ile çalışmaktadır. Radyo-Frekans tanımlama sistemi ile çalışmaktadır. Bu çip teknolojisi daha önce de evcil hayvanlar üzerinde denenmişti. Genellikle evde durmayan veya kaybolan hayvanların kolay bulunabilmesi için hayvanlara çip takmaları sonucu kolaylıkla bulunabilmelerini sağlamaktaydılar. Firmanın kullandığı çip ise hayvanlar üzerinde denenen çipin biraz daha geliştirilmiş şeklidir.

İnsan Derisine Yerleştirilebilen Çip Enerji İhtiyacı Duymuyor!

Deriye yerleştirilebilen çip enerjisini nereden alıyor? Çip hiçbir enerjiye ihtiyaç duymuyor. İnsan derisinin altında çalışan çipe tarayıcı bulunmadan okunma işlemi yapılamıyor ve tarayıcı devreye girdiği zaman aktif otomatik olarak aktif oluyor. Çipin yerleştirildiği yer ise işaret parmağımız ve baş parmağımızın arasındaki yumuşak deriye yerleştiriliyor. Ayrıca çip belli bir süre geçtikten sonra insanlar tarafından hissedilmiyor ve bu sayede çipin rahatsız edici etkisinden de kurtulmuş oluyorlar.  Çipin dış çevresi ise aşırı derecede sert bir cam madde ile dizayn edilmiştir. Bu sayede içeride kırılma işlemi oluşmuyor. Ayrıca çipin dış maddesinin biyolojik uyumlu madde olması sebebi ile insan derisi üzerinde uyuşmazlık olmuyor ve vücudumuz çipi rahatlıkla kabul ediyor.

Bir önceki yazımız olan Çağın En Tehlikeli Virüsü Cryptolocker! başlıklı makalemizde Cryptolocker, Cryptolocker Taklit Virüsleri Nasıl Silinir? ve Cryptolocker virüsü nasıl bulaşıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Hangi Tarayıcıyı Daha Güvenli ve Hızlı?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478