Huawei P9 Çift Arka Kamerayla Geliyor!

Çin’in en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan ve akıllı telefon pazarındaki payını her geçen dönem daha da arttıran Huawei, yeniliklere devam ediyor. Firmanın yeni çıkardığı cihazlar büyük ilgi toplarken, firmanın çıkarmayı düşündüğü cihazlar da büyük bir yankı uyandırıyor.

Huawei firmasının yeni orta ve üst seviye modelleri arasında yer alacak Huawei P9 ile ilgili önemli bilgiler sızdırıldı. Özellikle kamera konusunda sızdırılan görsellerle birlikte firmanın yepyeni bir döneme girdiği ortaya çıktı.

Onleaks Sızdırdı!

Huawei firmasının bir süredir P9 ismi verilen modeli için çalıştığı biliniyordu. Yeni çıkacak cihaz için çeşitli bilgiler öne sürülse de en önemli bilgiler gün içinde, Onleaks ya da gerçek adıyla Steve Hemmerstoffer tarafından sızdırıldı. Bazı görselleri yayınlanan cihazın tasarım ve kamera konusunda bazı fikirler edinmiş oldu.

Cihazın sızan görsellerine baktığımızda tasarım anlamında Nexus 6P benzeri bir tasarımın kullanılacağı görülüyor. Nexus 6P’de yer alan arka kısmı aynen korunmuş gibi görünüyor. Buna rağmen bazı detaylarda ise farklılıklar göze çarpıyor. Elbette ki sızdırılan görseller çok net bilgi vermiyor ancak kafamızdaki birçok soru işaretine de yanıt olmayı başarıyor.

huaweii

Huawei P9 ile ilgili en önemli bilgilerden biri ise, cihazın iki arka kamera içermesi. Kameraların alt kısmında yer alan koyu renkli bölüm, birçok teknoloji uzmanına göre, “Laser Autofocus” olacak. Bu da kameranın odaklanma anlamında son derece gelişmiş özellikler içereceği anlamına geliyor.

Huawei P9 ile ilgili donanım tahminleri ise, cihazın Quad HD ekran çözünürlüğünün yanı sıra 4 GB RAM, yeni nesil Kirin işlemci içermesi. Cihazın LTE ve Delux olmak üzere iki farklı modelde çıkması bekleniyor. Donanımsal farklılıklar içerecek bu iki model, farklı fiyatlara satılacak gibi görünüyor.

Huawei P9’un yüksek çözünürlüklü arka ve ön kameralara sahip olması bekleniyor. Cihazın 2016 yılının Nisan ayında resmen tanıtılması ve tanıtıldıktan kısa bir süre sonra da satışa sunulması bekleniyor.

Bakalım Huawei P9, hangi özellikler ile satışa çıkacak ve cihazın satış fiyatı nasıl olacak? Tüm bu soruların resmi ağızdan cevaplarını almak için uzun süre beklememiz gerekecek. Yine de bu cihaz, şimdiden adından söz ettirmeye başladı.

Bir önceki yazımız olan Samsung’tan Çift Kameralı Telefon! başlıklı makalemizde çift kameralı telefon ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478