Huawei P9, 6 GB RAM’ le Gelebilir!

Huawei’nin 2016’da piyasaya çıkaracağı yeni telefonu P9000’in 6 GB RAM’ le geleceği iddiaları gündemde. Huawei’nin 6 GB’lık bu telefonu çıkarmaktaki amacı ise, kullanıcıların daha çok ilgisini çekmek olarak gösterilebilir.  Öte yandan 4 GB2lık RAM2lerin çıkmasının ardından 6 GB’lık RAM, aslında sürpriz değil. Bununla birlikte, HTC, Sony, LG gibi bilinen firmaların 4 GB’lık RAM kullanmaya devam edeceğini düşünürsek, Huawei’nin 6 GB’lık RAM’inin oldukça dikkat çekeceğini de söylemek gerek.

Bu 6 GB’lık RAM’i ise, Huawei’nin P9 serisi telefonlarından Huawei P9, Huawei P9 Lite ve Huawei P9 Max serisi telefonları arasında şimdilik sadece Huawei P9 Max’ta görme ihtimalimiz oldukça yüksek gibi görünüyor. Bunun yanı sıra P9 Max serisi telefonların Kirin 950 biriminden güç alacağını ve çift kamera özelliği ile geleceğini de ekleyelim. 6 GB RAM’i ise bu yıl Huawei telefonların yanı sıra Oppo serisi Find 9 telefonlarda da görebiliriz.

HUAWEİ 2

6 GB’lık RAM’ lerle ilgili olarak kullanıcı cephesinden gelecek eleştiriler ise, bu özelliğe aslında çokta gerek olmadığı yönünde çünkü 4 GB’lık RAM, şu an için oldukça iyi iş çıkarıyor demek mümkün. Bu yıl piyasaya çıkacak olan telefonların genellikle 4 GB’lık RAM’le geleceğini ancak bazı firmaların 6 GB’lık RAM’le dikkat çekmeye çalışacağını ancak kullanıcıların yine de Mart- Nisan aylarında piyasaya çıkması beklenen 6 GB’lık RAM’e sahip telefonlara ilgi gösterileceğini belirtelim. Telefonun fiyat özelliği hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

 

Bir önceki yazımız olan Galaxy S7'nin Tasarımı Nasıl Olacak başlıklı makalemizde Galaxy S6, Galaxy S7 ve galaxy s7 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Elephone P9000 ve Watch 2 Serisi Saat Bu Ay Satışta!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478