Huawei Grafik İşlemcisini Üretmeye Hazırlanıyor!

Son zamanların popüler akıllı telefon üreticilerinden Huawei’nin Kirin işlemcilerinden sonra kendi grafik birimini üretmek için çalışmalara başladığı ortaya çıkmıştır. Geçtiğimiz günlerde ise Apple’ın kendi grafik birimini üretmek için çalışmalara başladığını sizlere bildirmiştik. Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei’de Kirin işlemcileri ile elde ettiği yüksek performans sonrası kendi GPU ile bellek yongalarını geliştirmek için çalışmalara başlamıştır.

Bu senenin ortalarından itibaren Kirin OS işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladığı iddia edilen Huawei’nin kendi ekosistemi ile donanım ve yazılım uyumluluğunu en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediği fakat uygulama mağazası tarafında desteği büyütmeden bu işletim sistemini açıklamayacağı söylenmektedir. Kirin yonga setinde ARM’ın Mali grafik biriminde yerini alan ve Huawei, kendi GPU tasarımını kullanarak daha fazla performans elde etmesi düşünerek çalışmalara devam edilmektedir. Ancak bu süreç Apple’da olduğu gibi oldukça zaman almaktadır. Gelecek yılın amiral gemi modeli Huawei P9’da firmanın kendi bellek yongalarını ile grafik birimini kullanmayacağına kesin gözle bakılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Apple'ın OLED ekran iddiaları Android tarafını hareketlendirmeyi sağladı başlıklı makalemizde apple, iPhone 7 ve iphone 7 oled screen hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Apple’ın OLED ekran iddiaları Android tarafını hareketlendirmeyi sağladı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478