Huawei Dizüstü Üretimini Sağlayacak!

Çin merkezli Huawei kısa dönemde yaptığı büyük başarılarına yenilerini eklemek istemektedir. Şirket dizüstü bilgisayar sektörüne de adım atacağını bildirmiştir. Huawei adını ülkemizde ve aynı zamanda Avrupa’da geniş kitlelere duyurmayı başarsa dahi bununla yetinmeyecek gibi gözükmektedir. 2015’te yaptığı P8 Mate 8 gibi başarılı telefon modelleri ile ön plana çıkan Huawei yeni nesil Nexus’ların üretimini de üstlenerek adından söz ettirmeyi başarmştır. Atılımlarına hız kesmek istemeyen Çin merkezli şirket şimdi ise dizüstü bilgisayar sektörüne girmeye hazırlanıyor. Henüz üreteceği bilgisayarların işletim sistemleri belli olmasa da iki işletim sistemini bir arada barındıran modeller üzerinde duracağı söylenmektedir.

33

Son zamanlarda iyice sıklıkla görmeye başladığımız çift işletim sistemli dizüstü bilgisayar kullanıcıların ilgisini toplamıştır. Özellikle Samsung veya Dell gibi dizüstü sektörünün dev şirketleri bu tip bilgisayarların üretimine ağırlık vermişlerdir. Dolayısıyla şirketin bu yönde bir tercih yapması pek de sürpriz bir hareket olmayacaktır. Resmi olarak açıklanmasa dahi gelen bir sızıntı dizüstü modellerin isminin ‘MateBook’ olacağı yönünde duyumlar vardır. Donanım tarafı henüz kesinleşmemiş olsa da şirketin işlemci tercihini Intel’den yana kullanacağına kesin gözüyle bakabilir. Eğer firmanın bu hamlesine sevinenlerden biriyseniz Huawei markalı dizüstü bilgisayarları en iyi ihtimalle 2016 yılının son çeyreğinde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar satışlarında inanılmaz düşüş yaşanıyor başlıklı makalemizde Bilgisayar satışları ve PC satışlarının azalması hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Twitter’a bir süredir erişim sağlanamamıştır

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478