HTC’den Akılalmaz Kampanya: İPhone 6/6S’i Getirene A9 Ücretsiz!

Genellikle ‘eskiyi getir, yeni modeli indirimli al’ kampanyasına birçoğumuz aşinayız. Ancak bu yıl içerisinde HTC’nin başlattığı kampanya oldukça sıra dışı denilebilir. HTC’nin bu seneki amiral gemisi M9 olsa da, One serisi telefonlarının sonuncusu olan A9, tasarımsal olarak İPhone 6’ya benzerliğiyle dikkat çekmiş ve bu benzerlikte oldukça tartışılmıştı. Hatta Apple, HTC’nin İPhone 6’yı taklit ettiğini iddia etmiş, HTC ise, asıl Apple’ın HTC’nin One serisini taklit ettiğini söylemişti. (Bu tartışmaları göz önüne alarak her iki telefonu incelediğimizde teknik özellikler olarak One A9’un bir tık daha ilerde göründüğünü belirtmek gerek.)

HTC Mİ APPLE MI

Bu gelişmelerin ardından ise, HTC’nin başlattığı kampanya çok konuşulacak gibi görünüyor. HTC’nin başlattığı bu kampanyada, İPhone 6/6S modeldeki cep telefonunuzu getirip One A9 ile değiştirebiliyorsunuz. İPhone 6/6S’in 3000 liralık fiyat etiketine sahip olduğunu ancak değiştirilmek istenen One A9’un ise 2500 liralık bir fiyat etiketine sahip olduğunun farkında olduklarından dolayı, bazı İPhone 6S kullanıcıları bu kampanyayı çok saçma bulsa da, HTC One A9’un güncelleme alabildiğini ve teknik özellikler olarak İPhone 6/6S’ten daha ileride göründüğünü hatırlatmakta fayda var.

HTC’nin bu kampanyayı başlatma sebebi ise, Apple’a karşı alternatif oluşturma iddiasından kaynaklanıyor. HTC’ nin bu takas seçeneğini hangi ülkelerde uygulayacağı ise henüz netlik kazanmadı. Bu nedenle de, ülkemize gelip gelmeyeceği hakkında henüz kesinleşmiş bir bilgi yok. HTC’ ye karşı Apple’ın yapacağı karşı hamlenin ne olacağını da şimdiden merak etmekteyiz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İPad Mini 4 İncelemesi! başlıklı makalemizde apple, İPad Mini 3 ve ipad mini 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Mersin Online Partner

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478