HTC Özgünlük Testinde Sınıfta Kaldı!

Geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığımız HTC One A9 ile ilgili yaptığımız tanıtımda, tasarım olarak İPhone’a aşırı benzerliğine dikkat çekmiştik. Donanım olarak ise, orta seviyede akıllı telefon olan HTC One A9’da bulunan en önemli ayrıntılardan biri, ana tuşun altında bulunan parmak izi okuyucusu. Bunun yanı sıra, HTC One A9’un doğrudan Android 6.0 yüklü olarak geleceğini de daha önceki tanıtım raporundan biliyoruz. Buna ek olarak, HTC gün içerisinde düzenlenecek bir etkinlikle uzun süredir konuşulan yeni telefonu HTC One A9’un tanıtımını yapacak ve uzun süredir devam eden kötü gidişe dur diyecek. Bu dur deyişin işe yarayıp yaramayacağı henüz bilinmese de, HTC Başkanı ve Ceo’su Cher Wang’ın HTC One A9 ile ilgili olarak yaptığı açıklama özgün bir model isteyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratacağa benziyor. Cher Wang’ın konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama ise tam olarak şu şekilde: Estetik, performans ve sadeliği aynı pota altında dengeleyen One A9, Apple’ın İPhone’larına güzel bir alternatif oluşturacak.” Oysaki tekdüze telefon modellerinden sıkılanlar için özgün bir modelle üretilen HTC One M7, adeta bir cankurtaran simidi olmuştu. Özgün ve kaliteli tasarımı sayesinde HTC One M7, kullanıcıların gereksinimlerini karşılamış, haliyle de oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. Bu da tasarımın kullanıcılar için ne denli önemli olduğunun kuvvetli bir göstergesiydi.

HTC

Öte yandan İPhone’a şöyle bir göz gezdirirsek, akıllı telefon dünyasının yegâne kazananı olan Apple’ın ürettiği İPhone’ların tercih edilme nedenini, önem sırasına göre, markanın popülerliği, kolay kullanılabilmesi, alışkanlık ve yazılım olarak sıralayabiliriz. Bunlara ek olarak, tasarım özelliğinin önceleri çok önemli olsa da, İPhone’un tercih edilmesinde artık en son neden olduğunu da söylemekte yarar var çünkü Samsung S6 Edge serisi tasarım olarak İPhone’un önüne geçmiş durumda. Bu nedenle de, HTC One A9’un İPhone’a benzemeye çalışmak yerine, kendine özel tasarımıyla satışa sunulması çok daha iyi bir fikir olabilir ve belki de böylece uzun bir süredir devam eden kötü gidişatın önüne de geçilebilirdi. Ancak yine de bu konuda ümitsiz olmamakta fayda var.

 

 

Bir önceki yazımız olan Google Nexus 5X Satışa Sunuldu! başlıklı makalemizde android 6.0, google ve Google Nexus 5X hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İki Yeni Lenovo: Yoga Home 900 ve Yoga 900 Convertible

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478