HTC One M8 Android Marshallow Güncellemesi Başladı!

Geçen yıl HTC’nin piyasaya sürdüğü telefonlarından biri olan M8 için Android Marshallow güncellemesi başlamış durumda. Konuyla ilgili olarak HTC Ürün Yönetim Başkanı Mo Versi, kişisel Twitter hesabından açıklama yaparak, HTC One M8 için yapılan güncelleme çalışmalarının tamamlandığını ve 24 saat içerisinde dağıtımına başlanacağını duyurdu.

Ürün yönetim başkanının yaptığı bu açıklamanın ardından, bu günden başlanarak HTC One M8 için güncelleme dağıtımına başlandı.OTA yoluyla One M8 kullanıcılarına gönderilmeye başlanan bu güncellemenin yapı numarası 6.12.1540.4 ve boyutu da toplamda 1 GB.

Marshallow ile gelen uygulama izinlerine ise, Now on Tap ve Doze gibi özellikler getirilmiş durumda. Ayrıca HTC One M8 güncellemesinin yanı sıra, HTC One M8 Google Play Edition modelleri için 450 MB boyutunda ve MRA58K kod adlı Ekim ayı güncellemesinin dağıtılmaya başlandığını da söyleyelim.

Bununla beraber, Nexus cihazlara MRA58K’dan hemen sonra MRA58N ve MRA58R adlı iki yeni güvenlik güncellemesinin geldiğini de hatırlatmakta yarar var. HTC One M8 kullanıcılarının arada sırada güncelleme kontrolü yapması gerekmekte. Güncelleme kontrolü için ihtiyaç duyulanlar ise, Wi-Fi bağlantısı ve %50’den fazla şarj oranına sahip olmak.

HTC One M8

HTC One M8’e gelecek olan Android güncellemesiyle gelecek olan yeniliklerden ilki ise, 4K ekran desteği. Bir diğer yenilik ise, doğrulanmış boot özelliği. Bu özellik sayesinde işletim sisteminin doğru olup olmadığını öğrenebileceksiniz. Yeni güncellemeyle paylaşabileceğiniz özelliklerden biri de, doğrudan paylaş özelliği. Bu özellik sayesinde daha şeffaf olabileceksiniz. Ya da akıllı metin seçimi özelliği ile istediğiniz bir metni doğrudan çevirebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Android Cihazlarda Yeni Emojiler Kullanılmaya Başlanacak! başlıklı makalemizde android işletim sistemi, emojiler ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Huawei Enjoy 5 Parmak İzi Okuyucusu Uygun Fiyatlara İnecek!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478