Honor 7

Honor 7

Günümüz sorunları arasında ilk sırada yer alan problemlerden biri de bataryanın çok erken bitmesi sıkıntısıdır. Bu güne kadar yapılan bütün telefonlar, tablet ve ya bilgisayarlarda belirli öncelikler haricinde batarya kullanımının en üst düzeyde kullanılması hedeflenmiştir.

Son zamanlarda da Huawei’den gelen ataklara bakacak olursak Honor 7 ile başlıca sınıflarda başarı kazanmıştır. Akıllı telefon piyasasında bulunan ürünlerin markaları kadar özellikleri de dikkat çekici bir hal almaya başladı. Bu önemli sektörün rekabet anlayışları ne kadarda farklı yönlere çekilse de ortak alanları batarya kullanım süreleridir. Bu güne kadar satış pazarında Samsung ve Apple ilk sıralarda yer alsa da geriye kalan markalarında severleri bir hayli bulunmaktadır.

Telefon sektöründe çok fazla adı duyulmasa da tablet alanında kendi başarılarını yakalamış olan Huawei bu seferde Honor 7 ile kendini göstermiştir. Çin yapımı olan bu telefon özellikleri şu şekildedir;

5,2 inç ekran boyutu

1080 p ekran çözünürlüğü

3 GB RAM miktarı

ve işlemci olarak 8 Çekirdekli Cortex-A53 İşlemcili Kirin 935

3.100 mAh bataryaya sahip Honor 7’nin tek sıkıntısı 3G’de iken konuşma süresi Honor 6 ya göre daha düşüktür. Honor 6 da 17 saat olan bu süre Honor 7 de 14 saate kadar düşürülmüştür. Verilen bu sürelerde konuşma kapasitesi eksik olsa da batarya konusunda diğer telefonlarından çok daha iyi olduğu açıkça ortadadır. Honor 7 sahibi olacaklar düzgün kullanım halinde 2 gün boyunca işlemlerini halledebileceğiniz bir bataryaya sahip olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Amiral Gemisi Sony Xperia C4 İncelemesi başlıklı makalemizde Sony Xperia C4 ve Xperia C4 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Apple Watch Hayat Kurtardı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478