HGS Bakiye Nasıl Sorgulanır?

HGS Bakiye Nasıl Sorgulanır?

HGS Bakiye Nasıl Sorgulanır? HGS Bakiye

HGS, ülkemizde otoyol gişelerinden geçerken kullanılan hızlı bir şekilde ödeme yapabilme imkânı tanıyan bir sistemdir. HGS sistemi üzerinden hesabınıza yüklemiş olduğunuz HGS bakiyesi ile birlikte her geçişinizde zahmetsiz bir şekilde geçiş ücretinizi ödeyebilmektesiniz.

Araçlarında HGS bulunan sürücüler için en önemli konulardan biri HGS bakiyelerinin yeterli olup olmamasıdır. Çünkü HGS bakiyesi yetersiz olduğunda bir miktar para cezası ödeme durumu ile karşılaşılabiliyor. Bu nedenle sürücüler belli periyotlarla hesaplarında kalan HGS bakiyelerini kontrol etmek isteyebiliyorlar. Araç sürüşü konusunda oldukça tecrübeli sürücüler olmalarına rağmen, internet kullanımı konusunda aynı tecrübeye sahip olmayan kişiler, HGS bakiye nasıl sorgulanır sorusuna cevap aramaktadırlar.

HGS Bakiye Nasıl Sorgulanır?

HGS Bakiye Nasıl Sorgulanır?

Araçlarında HGS bulunan sürücüler, hesaplarında ne kadar HGS bakiyesi kaldığını PTT internet sitesi üzerinden, PTT şubelerinden üzerinden öğrenebilirler. Bunun yanı sıra 444 1 778 veya 0580 460 60 60 nolu telefon numaralarını arayarak öğrenebilirler. Aynı zamanda en fazla tercih edilen yöntem olan e-devlet sistemini kullanarak da HGS bakiyelerinin durumunu öğrenebilirler.

HGS Bakiye Nasıl Sorgulanır?

HGS Cezası Nasıl Sorgulanır?

HGS bakiyeniz yetersiz olduğu durumlarda HGS gişelerinden geçiş gerçekleştirirseniz, ceza yeme durumunuz olabilmektedir. Genellikle sürücüler HGS bakiyelerinin bittiğinin farkında olmadan birçok kez geçiş yapmakta ve oldukça fazla miktarda ceza yemektedirler. Bu sebeple yılın belli periyotlarında HGS bakiye nasıl sorgulanır başlığı altında anlatmış olduğumuz yöntemleri kullanarak bakiyenizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Eğer bakiyenizin bittiğinden haber olmadan geçiş gerçekleştirdiyseniz, yemiş olduğunuz cezayı öğrenebilmek için hgsmusteri.ptt.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu siteye girdiğinizde sağ üst kısımda bulunan Geçiş İhlali Sorgula butonuna tıklamalısınız. Ardından açılacak olan sayfa üzerine plaka bilginizi ve gerekli bilgileri girerek yemiş olduğunuz cezası sorgulayabilirsiniz.

Yemiş olduğunuz cezaları kullanmış olduğunuz banka şubelerinden, internet ve mobil bankacılık sistemleri üzerinden ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iPhone Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

SSD Bilgisayar Performansını Nasıl Artırıyor?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478