Hangi Tarayıcıyı Daha Güvenli ve Hızlı?

Hangi Tarayıcıyı Seçmeliyim?

Birçok kullanıcının aklında olan sorulardan bir tanesi de hangi tarayıcıyı seçmeliyim? Sorusudur. Kullanıcılar hangi tarayıcı seçmeleri gerektiğini tam olarak bilmiyorlar. Bunun sebebi günümüzde gelişen tarayıcı şirketlerinin günden güne sürekli yeni tarayıcılar çıkarmaları ve ürünlerini birbirlerini kötüler bir şekilde reklamlarını yapmalarıdır. Bunun üzerine birçok kişi arama motorlarına hangi tarayıcı daha hızlı? Gibi sorular yazmaktadırlar peki ya tarayıcıyı hızına bakarak mı seçmeliyiz yoksa güvenirlik derecesine göre mi seçmeliyiz? O zaman artık arama motorlarına hangi tarayıcı daha güvenilir? Sorusunu sormanın vakti geldi geçiyor bile!

En Popüler Tarayıcı Chrome!

Günümüzde en popüler tarayıcılardan bir tanesi Google’a ait olan Chrome tarayıcısıdır. Nedenine gelirsek Chrome tarayıcısı diğer tarayıcılardan hızlımıdır? Buna rahatlıkla hayır diyebilirim. Chrome’un tutulmasının sebeplerinden bir tanesi reklamını çok iyi yapmasıdır. Özellikle Chrome’un televizyon kanallarına reklamını vermesi ve halka kendini en hızlı tarayıcı olarak tanıtması sebebi ile Chrome oldukça tutulur bir hale gelmiştir.

Reklamlara Aldanmayın!

Her ne kadar reklamlarını iyi yaparsalar yapsınlar bilinçli kullanıcılar daima alanında en iyi tarayıcıyı seçeceklerdir. Bunun yanı sıra sizlere en uygun olan tarayıcıyı seçmelisiniz. İnternet Explorer tarayıcısını bilirsiniz ki oldukça yavaş ve eklenti seçeneği yok denecek kadar azdır. Fakat İnternet Explorer güvenilir bir tarayıcımı? Dersek Microsoft’a ait olduğu için birçoğumuz en güvenli tarayıcı diyebilir ve beklide öyle fakat oldukça yavaş olması sebebi ile tercih edilmez. Benim sizlere tavsiyem Chrome her ne kadar azcık daha hızlı olursa olsun Firefox tarayıcısını bir süre denemeniz. Firefox tarayıcısı uzun yıllardır kullanılmakta olan bir tarayıcıdır. Ayrıca Firefox üreticileri uzun süredir tarayıcı ürettikleri ve yeni versiyonlar geliştirdikleri için Firefox’un daha kararlı ve daha stabil bir tarayıcı olduğunu söyleyebilirim.

Gizliliğinizi ve Güvenliğinizi Ön Planda Tutun!

Öncelikle sanal dünyada güvenliğiniz ve gizliliğiniz çok önemlidir. Hacker’lar çeşitli yöntemler ile tarayıcılarda buldukları açıklar ile sizlerin kişisel bilgilerine karşı saldırılar yapabiliyorlar. İşte bu yüzden çoğu tarayıcı günümüzdeki çoğu yazılımın yaptığı gibi kendilerini güncellemek zorundadırlar. Yeni çıkan sürümde bir açık keşfedildiği takdirde bu açıkları yeni sürümleri ile giderirler. Firefox üreticileri uzun yıllardır tarayıcı işinde oldukları için hacker saldırılarına karşı oldukça bilinçli olduklarını düşünmekteyim. Şimdi sizlere soruyorum ekmeklerinizi mahallenizde uzun yıllardır aktif olan bir fırından mı alırsınız yoksa daha birkaç ay önce fırın sektörüne girmiş ve dükkan açmış bir fırından mı alırsınız? Eğer eski fırın sizlere çok da uzak değilse eminim hepiniz yıllardır fırın sektöründe olan fırından ekmeklerinizi alırsınız. İşte bu yüzden Firefox tarayıcısını kullanmasanız bile artık arama motorlarına en hızlı tarayıcı hangisidir? yerine en güvenilir tarayıcı hangisidir? Yazmanın vakti geldi ve geçiyor bile! Ayrıca birçok şirket tarayıcıların güvenirlik derecelerini test ederek raporlar halinde sunmaktadırlar bu raporlara bakarak da kendinize uygun tarayıcıyı seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çağın En Tehlikeli Virüsü Cryptolocker! başlıklı makalemizde Cryptolocker, Cryptolocker Taklit Virüsleri Nasıl Silinir? ve Cryptolocker virüsü nasıl bulaşıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Zte Nubia Z9 Satışa Sunulduğu Andan İtibaren On dakika İçerisinde Tüm Stoklarda Tükendi !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478