Hangi Tarayıcı Daha Kullanışlı

Hangi Tarayıcı Daha Kullanışlı

İnternetsiz bir hayat düşünmek artık pek mümkün değil. İnternette yaptığımız pek çok işlem içinse bir tarayıcı kullanmak zorundayız. Eskiden tek tük seçenekler vardı. Günümüzde, teknolojinin de gelişmesiyle popüler olan ya da olmayan birçok yeni alternatif çıktı. Hepsinin de kendine göre avantajları, dezavantajlı bulunmakta. Bu yüzden de hangi tarayıcı daha kullanışlı diye düşünebilirsiniz. Hangi tarayıcı kullandığınız aldığınız verim konusunda ciddi bir fark oluşturabilir. Ayrıca bilgisayarın hızı, güvenliği, esneklik gibi faktörler de işin içine girer.

Hangi Tarayıcı Daha Kullanışlı Sıralaması

Hangi Tarayıcı Daha Kullanışlı

Mozilla Firefox

Eskiden pek de beğenilmeyen Mozilla Firefox, 2018 yılında aldığı güncelleme ile kullanışlılığını birkaç kat artırdı. Firefox Quantum sürümü sayesinde birçok kodda güncelleme yapıldı. Bu şekilde hız anlamında ciddi bir fark ortaya çıktı. Yeni tip tarayıcı, artık daha az RAM tüketiyor. Böylece başlangıç seviyesi bilgisayarlarda bile hızlı bir şekilde çalışabiliyor. Önceden birden fazla sekme açık olduğunda ortaya çıkan yavaşlama sorunu da ortadan kalmış. Diğer bir avantajı ise gizlilik. Bağımsız bir kuruluş olan Mozilla, internette gezinirken kullandığınız verileri üçüncü taraf şirketlere satma amacı gütmüyor. Bu yüzden de güvenle internete girebiliyorsunuz.

Google Chrome

Herhalde internet tarayıcısı deyince herkesin aklına ilk olarak Google Chrome geliyordur. Tarayıcının en önemli özelliği genişletilebilir ayarları sayesinde internette daha üst düzey gezinme deneyimi sunması. Ayrıca yapılan araştırmalar bu tarayıcının kullanıcı kitlesinin diğer tarayıcılara kıyasla çok daha hızlı arttığını göstermektedir. Bunun en büyük özelliği tarayıcının pek çok platformda entegre bir şekilde çalışması. Kolayca kurabileceğiniz eklentiler ile çok daha kolay bir şekilde tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz. Tarayıcının en büyük sorunu çok fazla RAM tüketmesi. Bu yüzden yetersiz RAM kapasitesine sahip bir cihazınız varsa bu tarayıcıyı kullanmak istemeyebilirsiniz. Ayrıca şirketin verileri nasıl kullandığı da hala soru işaretlerine sahip.

Opera Tarayıcı

İnternette gezinirken sürekli reklamlara maruz kalmaktan bıkanlardansanız Opera tarayıcı sizin kurtarıcınız olabilir. Tarayıcıda bulunan entegre reklam engelleme özelliği sayesinde reklamsız bir şekilde internete girebiliyorsunuz. Ayrıca tarayıcının web trafiğini sıkıştırarak kullanması sebebiyle kota ve internet hızı gibi sorunlar ortadan kalkıyor. İnternetiniz yavaşladığında bile Opera üzerinden kolaylıkla hızlı bir şekilde işlerinizi halledebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akıllı saat ne ise yarar nasıl kullanılır? başlıklı makalemizde akıllı saat ve Akıllı saat ne ise yarar nasıl kullanılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Akıllı saat ne ise yarar nasıl kullanılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478