Halo 5: Guardians Xbox One Satışlarını Patlattı!

İki dev oyun firması arasındaki rekabet Playstation 4 ve Xbox One ile devam ediyor. PS3 döneminde Xbox 360 büyük bir başarı yakalamış ve Sony’nin önüne geçeyi başarmıştı. Ancak Sony, PS4’ü çıkararak yeniden öne geçmeyi başardı. 2015 yılı içerisinde Xbox One, Playstation 4’ü geride bırakmayı başarmıştı. Geçen yıl gerçekleşen satış rakamlarında Nisan ayı dışındaki aylara ait satış rakamlarına bakıldığında PS4’ün Xbox One’ı geride bırakmayı başardığına şahit olmuştuk. Öte yandan bu başarının sadece Ekim ayına kadar sürdüğünü söylemek gerek. NPD’nin yaptığı açıklamaya göre, Microsoft’un uzun süre hazırlandıktan sonra satışa sunduğu Halo 5: Guardians adlı oyun, satış rakamlarını artırırken Xbox One konsolunun satışını da %81 oranında artırdı ve Xbox One’ın satış rakamları Amerika’da PS4’ü geride bırakmayı başardı. Bunun yanı sıra, Halo 5, Ekim ayında en çok satılan oyunlar listesinde de zirveye yerleşmiş durumda. Listenin ikinci sırasında NBA 2k16 yer alırken, üçüncü sırada ise Assassin’s Creed: Siyndicate bulunuyor. Bunun yanı sıra, Xbox One Elite Controller aksesuar satışları da pek çok mağazada patlamış durumda.

Xbox One

Xbox One’ın satışları her ne kadar çok iyi gitse de, PS4’ün bu alanda lider olduğunu unutmamak lazım çünkü PS4’ün toplam satış rakamının 27 milyon, Xbox One’ın ise toplam satış rakamının 15 milyon olduğunu belirtmekte fayda var. Microsoft’un üstünlüğünü sürdürüp sürdüremeyeceği ise zaman gösterecek.

 

Bir önceki yazımız olan Kraken Rahibesi Geliyor! başlıklı makalemizde eague of legends ve oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Messenger’a Snapchat Özelliği Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478