Hackerler Twitter’da Koalisyon ilan etti

Türkiye’de siyasi partiler 7 Haziran seçimlerinden sonra yeterli çoğunluğu saylayamayarak tek başına hükümeti kurma yetkisine sahip olunamadı. Ancak buna karşın hackerler sosyal medyada sahte ‘Koalisyon’ hükümetini kurmaya başladı.

Son birkaç gündür Twitter’da pek çok kişiye ‘Koalisyon’ başlığı ile doğrudan mesajlar (Direct Message-DM) gitmeye başladı istemsiz olarak. Twitter üzerinden yeni yayılmaya başlayan bu virüs birçok kullanıcının hesabından istenmeyen mesajlar paylaşılmasına neden oluyor. Hackerler Girdikleri Hesapların kullanıcılarının istekleri ve rızası olmadan koalisyon etiketleri altında yayın yapıyor. Twitter’da hac-tag açarak kendi amaçlarınca ve kendi görüşlerince koalisyon kurmaya devam ediyor.

En yakın arkadaşlardan geliyor görünen bu mesajlara tıklayanları kötü sürprizler beklemekte. Virüsün bilgisayara entegre olması tehlikesi yanında virüslü mesajlara tıklayanlar benzer gönderileri farkında olmadan listelerindeki bütün arkadaşlarına gönderiyor. Ve Sizin rızanız olmadan mesajlar ve hac-tag’ler ile birçok koalisyon mesajları istenmeyen kişilere mesajlar, arkadaşlarınıza argo kelimeler kullanarak bunları sizin lehinize çeviriyorlar

Peki, ya Bunlara karşı nasıl önlem alınmalı?

Aslında çok basit, Twitter’da gördüğünüz reklamlara tıklamayacak ve kilerin size linkler atıp tıklatmak istedikleri ve amaçladıkları oyuna gelmeyeceksiniz. Aksi takdirde tıkladığınız her reklam bilgisayarınıza her türden farklı virüsleri yayabilir. Bununla birlikte Twitter’da kötü emelde kullanılan hesaplara ”Açık saçık atılan fotoğrafları indirme yolu ve açıklamalarında bulunan linklere tıklayarak” bu virüslerin Bilgisayarlarınıza girmesi için büyük yol açmış olacaksınız

 

Bir önceki yazımız olan Facebookta gözüken reklamlar. Birileri bizi izliyormu! başlıklı makalemizde Facebook, facebook reklam ve Facebook reklamları hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Milyonlar Değerindeki En Kolay Patentler

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478