Güvenlik Odaklı Granite Phone Akıllı Telefonunu

Zararlı yazılımlara veya izinsiz erişimlere karşı üst düzey güvenlik tedbirleri sunan akıllı cihazlar son dönemde giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu durumu gözden kaçırmayan Fransız Archos, Güvenlik Odaklı Granite Phone Akıllı Telefonunu adındaki yeni bir akıllı telefon ile tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışacaktır. Archos yeni telefonu için güvenli iletişim yazılımları geliştiren SIKUR firmasıyla işbirliği yapılmıştır. Cihaza adını veren ise Android işletim sistemin de temel alan Granite OS isminde yeni bir ara yüz getirecektir. Son derece güvenli olduğu belirtilen bu ara yüz tamamen şifrelenmiş uygulamaların yanında hizmetlerden de oluşmaktadır.
SIKUR imzalı olarak şifrelenmiş ve belirli iletişim uygulamalarına da sahip olan Granite Phone, çeşitli güvenlik katmanları barındırmanın yanı sıra kullanıcının tüm verileri güvenli bir şekilde SIKUR bulut altyapısına da yedeklemektedir. Farklı SIKUR uygulamaları gerektiği zaman bu verilere güvenli bir şekilde erişebilme olanağı doğuyor.
Bunların dışında cihaz biraz daha orta seviyeye yakın donanım barındırmaktadır. 5 inçlik Full HD ekran, 2GB RAM, Snapdragon 615 yongaseti, 16GB depolama kapasitesi, 16MP çözünürlüğünde arka kamera, polikarbonat kasa, 8MP çözünürlüğünde ön kamera ile 2700mAh gücünde batarya bulunuyor. Sunmuş olduğu güvenlik önlemleri Granite Phone modelini daha çok lüks tüketime özgü bir hale gelmesine sebep olmuştur. Herkesin cebine göre pek uygun olmadığı anlaşılan akıllı telefonun satış fiyatı 850$ civarında olacağı bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan LastPass Satıldı başlıklı makalemizde LastPass Satıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LastPass Satıldı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478