Google’ın I/O 2015 Etkinliğinde Açıklanan Wear Yenilikleri

Google teknoloji şirketinin dün gece saatlerinde San Francisco’da düzenlediği I/O 2015 konferansı kapsamında giyilebilir akıllı cihazlar için hazırlanan işletim sistemi Android Wear’ın çok farklı yeni özelliklere kavuştuğunu açıkladı.

Google teknoloji şirketinin I/O 2015 etkinliği kapsamında birçok kişinim merakla beklediği Android işletim sisteminin yeni sürümü tanıtıldı. Kod adı ‘M’  olan bu yeni sürüm ile birlikte etkinlikte Google’ın diğer yazılımlarına ait kullanım oranları da paylaşıldı.

I/O 2015 Etkinliğinde Google, 1 yaşını doldurmaya hazırlanan Android Wear için mağazada bulunan uygulama sayısının 4bine yükseldiğini söylerken platforma Uber, Foursquare, shazam ve Citymapper gibi dünyada çok popüler olan uygulamalarında ekleneceği belirtildi.

Bu uygulamaların wear’a yuklenmesiyle kullanıcılar Google Now’u kullanarak “Bana bir araba çağır.” gibi bir komut verdiğiniz anda Uber sürücüsü en kısa zamanada konumunuz neresi ise oraya yönlendirilebildiği gibi Foursquare uygulaması kullanılarak yeni mekanlar hakkındaki birçok bilgiye de oldukça hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilme imkanı sunuyor. Ayrıca Shazam’da Wear’ın mikrofonunu kullanarak ismini bilmediğiniz ve merak ettiğiniz şarkıları kolayca öğrenmenizi sağlayabilme imkanı veriyor.

I/O 2015 Etkinliğinde Android Wear’a yönelik en  dikkat çeken bir diğer nokta da  emoji desteği ile birlikte hareketle kontrol oldu. Wear kullanıcıları kolunu sallayarak sayfalar arasında geçiş yapması kolay bir şekilde olacakken ayrıca  wear’ın ekrana çizdiği bir emojide Wear tarafından otomatik olarak çizilen emojiye uyan bir emojiye çevrilecek

Bir önceki yazımız olan Türkiyede 4G'ye geçilmeli mi ? başlıklı makalemizde 4G mi 5G mi, 4g türkiye ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Türkiyede 4G’ye geçilmeli mi ?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478