Google’dan Mobil Uygulamalara Destek!

    Oldukça geniş bir hizmet alanına sahip olmasından dolayı, en yaygın kullanılan arama motorlarından biri olan Google, artık mobil cihazlarda kurulu uygulamalar için de destek vermeye hazırlanıyor.

   Bir süredir test edilmekte olan bu desteğin içeriğinde, telefonunuzdan Google’ı aramanız durumunda, telefonunuzda bulunan uygulamalar, Google ile eşleşiyor. Bu da aradığınız özelliklerle ilgili olarak eşleştirilen her şeye anında ulaşabilmenizi sağlıyor. Ayrıca yaptığınız arama ile ilgili olarak ise herhangi bir uygulama kurulu değilse, kelimeye en yakın uygulamalar indekse giriyor ve ilgili arama ile eşleştiriliyor. Bunun yanı sıra, kullanıcı da indirme sitesine yönlendiriliyor. Google’ın en önemli özelliklerinden biri de, uygulamalarını sürekli geliştirmesi ve bu sayede site sahiplerinin güncel kalmasını sağlamasından kaynaklanıyor. Mobil uygulamalarda Google’ı kullanmak ise kullanıcılar açısından hem pratik, hem de çok geniş kapsamlı bir arama fırsatı sunuyor.

    Örneğin, Google’ı kullanarak telefonunuzdan adres bulmak istediğinizde, Google size adres bulma ile ilgili olan tüm detayları sunuyor. Ayrıca buna ek olarak mobil cihazınızda bulunan diğer uygulamalarınızda devreye giriyor ve aramalarınız oldukça kolaylaşıyor. Google’ın bu uygulaması Android ve İOS uygulamalarda kullanılabilir durumda ve bu da önemli bir avantaj.

    Bunun yanı sıra, Mobil cihazlarda bulunan Facebook, twitter gibi uygulamaların en fazla kullanılan uygulamalar olduklarını düşünürsek, Google’ın geliştirdiği bu uygulama ile daha az kullanılan diğer uygulamaların daha çok kullanılacağını söyleyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Google'dan Mülteciler İçin Özel Uygulama! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, Crisis Info Hub ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Androidler İçin Emoji Desteği Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478