Google’dan Google Maps’e Katkı Yapanlara Ödül!

Google’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye’de uygulamaya koyduğu Google Maps Türkiye, yenilenerek ve Navigasyon özelliği eklenerek Google App Store’da yerini almış durumda. Google Maps Türkiye, yeni eklenen navigasyon özelliği sayesinde navigasyon sisteminde yer alan sesli trafik uyarıları, rota üzerindeki trafik akışı ve trafik ile ilgili son durumları sesli olarak kullanıcılarına aktarabilecek. Android kullanıcılarının ise Google’a eklenen bu navigasyon özelliğinden faydalanmak için Google Maps uygulamasını güncellemeleri yeterli olurken, İOS kullanıcıları için de yeni güncellemenin yayımlandığını belirtelim. Bu gelişmelerin ardından Google’ın Google Maps kullanıcıları ve uygulama arasındaki etkileşimi artırmak için geliştirdiği ‘Local Guides’ adı verilen özelliği geliştirmek için uygulamaya katkıda bulunmak isteyenleri ödüllendirmeyi planladığını belirtelim.

Google’den Yorum Yapan Kullanıcılara Ödül!

Google

Local Guides, yani yerel rehber anlamına gelen bu özellikte kullanıcıların Google Maps’te bulunan belli bir bölge için  o bölgenin özellikleri hakkında yorum yaptıklarını ve o bölgeyi tanıttıklarını görüyoruz. Google’ın yeni uygulamasına göre, Google  Maps’te yer alan belli bir bölge için yapılan bir yorum en az 50 beğeni aldığında Google yorumu yapan kişiyi ödüllendirecek. Yapılan yorumlar beğeni aldıkça da, kullanıcılar Google hesabından seviye alacaklar ve bu seviyelere göre çeşitli hizmetler alabilecekler. Ayrıca kullanıcıların seviyeleri arttıkça ödülleri de artmış olacak. Örneğin artan seviyelerdeki kullanıcılar 1 TB Google Drive hizmeti gibi hizmetlerden yararlanabilecekler. Bu uygulamanın kullanıcıları yorum yapmaya teşvik edeceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Intel'den 10 Çekirdekli İşlemci! başlıklı makalemizde intel, intel 10 çekirdekli işlemci ve intel i7 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Asus Zen Aio Pro Tanıtıldı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478