Google’da Değişim Resmen Başladı!

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google‘da beklenen değişim bu geceden itibaren resmen başlıyor. Yeni bir holding altında baştan aşağı tekrar şekillenen Google’ın geleceğinde önemli değişiklikler mevcut olacak.

Google, sadece arama motoru olarak kalmayıp, birçok sektörde faaliyet gösteriyor. Mobil teknolojileri, robot teknolojileri, uydu teknolojileri, yapay zeka gibi konularda faaliyet gösteren firma, kısa zaman içinde çok büyük bir yol kat etti.

Ağustos Ayında Açıklanmıştı!

Google tarafından Ağustos ayında açıklanan yeni yapılanması, resmi olarak bu gece start alıyor. Bu değişim ile ilgili ortada birçok söylenti dolaşıyordu ancak firma tarafından yapılan açıklamalar ile değişimin kapsamı da belirlenmiş oldu.

Google, şirket içi yeniden yapılanmayı Ağustos ayı içerisinde duyurduğunda, kimse bu değişimden pek bir şey anlamamıştı. Yeni yapılanmayla birlikte Alphabet adında kurulan holdingin altında ayrıştırılan Google, bundan böyle birbirinden bağımsız firmalar zinciri haline gelecek.

googlee

Google konusunda en önemli sorulardan biri de firmanın isminin ve logosunun değişip değişmeyeceği sorusuydu. Google logosu yakın tarihte değiştiği için logoda değişiklik olmayacak. Ayrıca isim konusunda da herhangi bir değişiklik ön görülmüyor.

Google konusunda, yeni yapılanmadan sonra Alphabet ismi pek kullanılmayacak. Arama motoru olan Google, Android, Youtube, Google Maps, Gmail gibi hizmetleri bünyesinde barındıracak. Google, sadece şirketleri altında barındıracak ve hepsini düzende tutacak.

Projenin Asıl Amacı!

Alphabet projesinin asıl amacı ise, Google‘ın kendi alanına yoğunlaşmasını sağlamak ve her firmanın ayrı konularda işlem görmesini sağlamak olarak belirtiliyor. Yani, Alphabet altında yer alan tüm firmalar ayrı ayrı, robot teknolojileri, uzay bilimleri, yapay zeka, sürücüsüz otomobil, internet yenilikleri gibi dallara ayrılacak.

Firmanın en önemli ayağı olan Google ise, Android, Youtube, Apps, Ads, Haritalar, Arama gibi konulara yoğunlaşıp yeniliklerle karşımızda olacak. Firmanın altında yer alan her kuruluşun kendi CEO‘su olacak ve böylece her firmanın daha düzgün karar alması sağlanacak.

Sonuç olarak, Alphabet‘in bu önemli atılımından sonra çok daha iyi Google hizmetleri kullanıcıları bekliyor olacak. Her biri ayrı dallara ayrılan firma böylece kendi alanında daha iyi yatırımlar yapabilecek. Bu da kullanıcılara büyük bir avantaj sağlayacak ve teknolojik anlamda da olumlu sonuçlar doğuracak.

Bir önceki yazımız olan Gmail'den Yeni Özellik! başlıklı makalemizde Gmail, gmail inceleme ve gmail kişi engelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Windows 10 Mobile Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478