Google’a, Android 5.0 Lollipop Güncellemesinin Batarya Süresini Sömürmesiyle İlgili Yağmur Gibi Şikayet Geliyor!

Google’a, Android 5.0 Lollipop Güncellemesinin Batarya Süresini Sömürmesiyle İlgili Yağmur Gibi Şikayet Geliyor!

image

Google’ın mobil cihazlar için olan işletim sistemi Android, şu an dünyada bulunan akıllı telefon kullanıcılarının %70-75 kadar büyük bir payın işletim sistemi görevini yapıyor. Haliyle üzerinde de aşırı fazla bir yük bulunan , farklı zaman aralıklarında işletim sistemini dahada geliştirerek farklı sürümlerini yayımlayarak kullanıcıların yaşadıkları sorunları en az seviyeye indirmeye çalışıyor. Ancak code.Google.com uzantısındaki Android konu başlığında, android kullanıcıları tarafından; Cihazlarının Android 5.0 Lollipop’a yükseltilmesi ile birlikte akıllı cihazlarda bulunan bataryaların çok daha kısa sürede tükendiğini anlatan bir çok şikayet gelmeye başladı.

İlk olarak 14 Nisan tarihinde açılan forum konusu ile ilgili bu zamana kadar çok aşırı fazla yorum geldi. Yorumlar genel anlamda, 3G bağlantıdan 4G bağlantıya  geçildiği sırada cihazda bulunan ve internete ihtiyacı olan tüm uygulamaların ve oyunların yani online uygulamaların otomatik olarak çalıştığı ve bunun sonucunda da bataryanın çok kısa bir sürede tükendiği yönünde. Forumdaki bulunan Rugaf isimli bir android kullanıcısı; HTC One M7 model akıllı cihazındaki eski Android sürümü olan KitKat’tan Lolipop’a göre çok daha memnun olduğunu, ayrıca cihazını 5.0 Lollipop’a yükselttiğinden beri telefonunun aşırı bir biçimde yavaşladığını ve yüksek hızda pil tüketimi yaşadığını belirtti.

Bu tarz şikayetlerin yüzlercesi, binlercesi hatta on binlercesi forumda kullanıcılar tarafından Google’a gönderiliyor ve yaşadıkları sorunların çözülmesi için isteklerde bulunuyorlar. ( ingilizce dilinden iyi anlıyorsanız, forumdan yaşadığınız benzer sorunlarla ilgili farklı kullanıcılardan denenmiş iyileştirmelerden kullanabilirsiniz)

Bir önceki yazımız olan Teknoloji Devi Apple'ın iPhone Cihazlarında Mavi Ekran Şoku başlıklı makalemizde iphone mavi ekran cözümü ve iphone mavi ekran sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

G Flex 2’nin Üzerinden 10 Ton Geçerse Ne Olur!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478