Google yeni Nexus akıllı telefonlar ile ilgili ortak isim!

Google’ın 2016 yılı içerisinde iki yeni Nexus akıllı telefon çıkarmayı planladığı ve aynı zamanda bunun için Tayvan merkezli üretici HTC ile ortaklık yapabileceği söylenmektedir. Google’ın bu sene Nexus akıllı telefonlar için HTC ile birlikte hareket edebileceği konuşulmakta. Yeni bir rapora göre Mountain View merkezli şirketin bu yıl Nexus markalı akıllı telefon üretmesi için Tayvanlı akıllı telefon üreticisi ile ortaklık yapabileceğini göstermektedir.

Çin kaynaklı haberler Google’ın 2016 yılında yine iki Nexus akıllı telefon çıkarmak niyetinde olduğunu ve bunların HTC tarafından üretileceğini iddia ediliyor. Şirket geçen sene tüketicilere Nexus 5X ile Nexus 6P olmak üzere iki model sunmuştur. Yayınlanan rapora göre bu yıl HTC tarafından piyasaya sürülmesi beklenen Nexus akıllı telefonlardan birinin 5.5 inç diğerinin ise 5 inç ekrana sahip olacağını söylenmektedir. HTC Nexus cihazlara hiç de yabancı olmamaktadır. Şirket 2014 senesinde Google ile işbirliği içerisinde 9 inç ekranlı Nexus 9 tableti piyasaya sürmüştür. Özellikle ilk şirket Ocak 2010’da ilk Nexus cihaz olan Nexus One’ı başlatmak için bir araya gelmiştir ve akıllı telefonu Android 2.2 Froyo işletim sistemi ile tüketicilere sunulmuştur.

Google son zamanlarda Nexus akıllı telefon ve tabletler için bir dizi üreticiyle ortak çalışmalar yürütülmektedir. Şirket Nexus S, Google Nexus ve Nexus 10’u piyasaya sürmek için Samsung’la bir işbirliği yaparken Nexus 5, Nexus 4 ve Nexus 5X için LG ile birlikte çalışmıştır. Geçtiğimiz sene Nexus 6P için Huawei ile ortaklığa giren teknoloji devi 2014 yılında ise Motorola ile birlikte Nexus 6’yı çıkarmıştır. Söylentiler gerçekten doğruysa Nexus akıllı telefon serisi bu yıl HTC ile birlikte sahneye çıkacaklar. Bu gelişme son dönemlerde mali sıkıntılarıyla gündeme gelen Tayvanlı şirketin refaha ulaşması adına kritik önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan iPhone 5se için yeni bir görsel ortaya daha çıktı başlıklı makalemizde İPhone 5se, iphone 6c ve İPhone 7C hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iPhone 5se için yeni bir görsel ortaya daha çıktı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478