Google ve Facebook arasında arama anlaşması yapıldı

Android cihazlarda Google’ın kendi arama uygulamasını kullanılması için bir neden daha oluşmuştur. Facebook ile anlaşan internet devi ve sosyal ağ temelinde daha detaylı sonuçlar sunmaya başlamıştır. Google, arama sonuçlarına göre çok daha kapsamlı hale getirecek bir adım atarak sosyal medyanın dev ismi olan Facebook ile özel bir anlaşma gerçekleştirilmiştir.

Yapılan bu anlaşma ile Google ve Facebook’un herkese açık olarak paylaşılan içeriklerini indeksledi ve bunları ilk olarak kendi arama uygulamasının Android sürümünde kullanıcıların karşısına çıkartamaya başlamıştır. Kısacası artık Google Arama uygulamasının Android sürümünü kullanan kişiler arama içeriğine uygun olarak Facebook profilleri, sayfaları ya da mesajlarını da sonuçlar içerisinde görecektir. Bu içeriklere basıldığı yani tıklandığı zaman standart internet sayfası yerine Facebook’un yüklü Android uygulaması açılacak ve bu şekilde iki taraflı da bir kazanım elde edilmiş olacaktır. Google’ın Facebook içerisinde ‘sadece arkadaşlar’ ile paylaşılan içeriklere erişim sunmayacağı belirtilirken bu özelliğin tüm kullanıcılara kısa zaman içerisinde gelmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan 3D Touch'a sağlam bir alternatif gelmeye hazırlanıyor başlıklı makalemizde 3D Touch ve FingerAngle hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

3D Touch’a sağlam bir alternatif gelmeye hazırlanıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478