Google, Ücretsiz SMS’i Bitirdi!

Gmail & Google Apps kullanıcılarını çok mutlu eden verimli uygulamalar listesinde üst sıralarda Google Takvim bulunuyor. Ajandaya girilen toplantılar, dilediğiniz bir zamanda size ücretsiz SMS ile bilgilendirme yapılabiliyordu. Bu SMS’leri unutsanız çok iyi olur. Google’dan gelen açıklama aynen şöyle;

“Google Takvim’de bulunan SMS bildirimleriyle ilgili Önemli Duyuru

27 Haziran 2015’ten itibaren, artık Google Takvim’den SMS bildirimleri yollanmiyacaktır. SMS bildirimleri, akıllı telefonların kullanılmaya başlanmasından önce kullanıma geçmişti. Artık, akıllı telefonların ve bildirimlerin kullanıldığı bir ortamda ise İnternet’e bağlı olmasanız da mobil cihazınızda daha zengin ve daha güvenilir bir deneyime sahip olabilirsiniz.

Dikkat: Google Drive for Work & Google Apps for Work (ücretli sürüm), Google Apps Eğitim Sürümü ve Google Apps Devlet Sürümü müşterileri bu değişiklikten etkilenmeyecektir.

– Google Takvim Ekibi”
SMS faturaları ağır mı geldi?

Google, her ne kadar bu tasarrufu da “gerek kalmadı” olarak duyursa da, kullanıcıların beğenerek kullandığı bu özelliğin kaldırılmasının arkasında ise operatörler tarafından Google’a kestiği faturalar da olabilir.

Benzer şekilde, SMS hizmeti ile güvenlik sağlayan bankalar da bu SMS’lerin bedelini bazen müşterilerine yansıtabilmektedir. Hayatımızı ipotek ettiğimiz bankalar bile SMS faturalarından bu kadar çekinse de, Google’ın bu kararı almasını da bir şekilde anlayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Google'dan Apple'a Büyük Çalım; Android M ve Android Pay başlıklı makalemizde Android M, Android Pay ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Gelecek Olan Kamera Güncellemesinin Detayları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478