Google Play’den Yenilikler!

Google tarafından yazılan Android işletim sistemi için uygulamalar oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu uygulamaların ve oyunların indirildiği yer olan Google Play Store, her gün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Cihazları daha verimli kullanma adına bu uygulamaların büyük bir önemi bulunuyor.

Google Play Store üzerindeki yenilikler devam ediyor. Google tarafından daha fazla ziyaretçi çekme ve indirme sayıları elde etmek için yaptığı atılımlar olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor.

Deneme Özelliği Aktif Oluyor!

Google Play, adeta devrim denilebilecek bir yenilik ile karşımıza geliyor. Bazı Android uygulama ve oyunlarda reklamlar yer almaktadır. Bu reklamlar ise, genellikle farklı uygulama ve oyunların tanıtımı şeklinde karşımıza gelmektedir. Bu tür reklamlara tıkladığınızda otomatik olarak Google Play Store’a yönlendiriliyorsunuz.

Google tarafından alınan karar ile birlikte çok kısa süre sonra uygulama içerisinde yer alan reklamlara tıklamanız durumunda “Yükle” ya da “Dene” seçenekleri karşınıza çıkacak. Bu şekilde reklamda yer alan uygulamayı indirmeden 1 dakika boyunca deneme imkanına sahip olacaksınız.

googlee

Uygulamayı denedikten sonra beğenmeniz durumunda indirebileceksiniz. Bu da sizlere uygulamaları indirip, beğenmediklerinizi silmekle uğraşmak yerine zamandan kazanmanız gibi bir artı sağlayacak. Size lazım olduğunu düşündüğünüz uygulamayı deneyerek özellikleri hakkında kısa sürede olsa bilgi sahibi olma imkanı elde edebileceksiniz.

Google tarafından kısa sürede aktif edilmesi beklenen uygulama ile birlikte, uygulama içindeki reklamlara daha fazla rağbet olması bekleniyor. Bunun yanı sıra, özellikle ücretli uygulamaların indirilme sayısında da artış olması muhtemel gibi görünüyor.

Reklamları tıklayarak deneme süresince kullandığınız uygulamayı beğenmemeniz durumunda ise, herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bu uygulamayı denedikten sonra cihazınıza herhangi bir şey yüklemediğiniz için silmenize de gerek kalmayacaktır.

Google Play Store tarafından yeni yılın başından itibaren aktif edilmesi gereken bu özellik sayesinde, Android kullanıcıları önemli bir artıya sahip olacaklar. Deneme yoluyla uygulama denenmesi yönteminin kısa sürede diğer işletim sistemlerine gelmesi de muhtemel gibi görünüyor.

Bakalım tüm bu yenilikler Google’ın beklediği rakamları elde etmesini sağlayacak ve özellikle ücretli uygulamaların indirme sayılarını arttıracak mı? Bekleyip görelim..

Bir önceki yazımız olan HTC One M8 Android Marshallow Güncellemesi Başladı! başlıklı makalemizde HTC One M8 Android Güncellemesi, HTC One M8 Android Marshallow Güncellemesi ve Mo Versi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

HTC One M8 Android Marshallow Güncellemesi Başladı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478