Google Glass Ekibinden Yeni Proje!

Teknoloji devi Google, yatırımlarına büyük bir hızla devam ediyor. Firma, özellikle son dönemlerde giyilebilir teknoloji konusunda yaptığı yatırımları arttırmış durumda. Firmanın en fazla konuşulan departmanlarından olan giyilebilir teknoloji departmanı deneylerini sürdürüyor.

Google Glass adı verilen sanal gerçeklik gözlüğü ile piyasada yer edinen firma, alınan duyumlara yeni testler uyguluyor. Google Glass ekibi tarafından denenen yeni ürünler başarıyla sonuçlandırılırsa teknoloji çevrelerinde büyük ses getirebilir. Firma, konu hakkında açıklama yapmasa da bilgiler dolaşmaya devam ediyor.

3 Yeni Prototip Üzerinde Çalışılıyor!

Google Glass konusunda çalışmalar yapılan ve Project Aura ismi verilen ekip, en az 3 yeni protoip cihazı ile denemeler yapıyor. İddialara göre, bu üç cihaz arasında yer alan bir cihaz sadece sese önem veren bir kulaklık seti olacak. Bu cihazda kemik iletimi teknolojisinin kullanılacağı da konuşmalar arasında yer alıyor.

google

Ses ile ilgili cihazın henüz nasıl olacağına dair bir bilgi yok ancak firmanın elleri kullanmadan çalışan kulaklık yapma ihtimali üzerinde duruluyor. Yani giyilebilen kulaklık gelme ihtimali oldukça yüksek gibi görünüyor. Project Aura bünyesinde Amazon‘un Lab126 adı verilen ekibinden uzmanların yer alması da iddiaları güçlendiriyor.

Google Glass ekibinin söylenildiği gibi bir giyilebilir kulaklık yapması, bu sektörde yönü tamamen değiştirebilir. Sadece uzaktan kontrolle çalışacak olan kulaklık büyük artılar içerecektir. Sadece ses kalitesini ön plana çıkarmayı düşünen Project Aura yetkilileri bu ürünün spor tarzda olmasına da dikkat ediyor.

Google Glass ekibi ile ilgili ortaya atılan diğer iddia ise, kalan 2 farklı modelin yine görüntü teknolojisi üzerine olacağı yerinde. Firmanın özellikle gelişmiş sanal gerçeklik gözlüğünün yanı sıra sadece firmalara hitap eden bir ürün çıkarmasına da kesin gözle bakılıyor. Görsellik cihazı ile ilgili net bilgiler olmasa da sektöre yenilik katması muhtemel gibi görünüyor.

Google bünyesinde ara vermeden çalışmalar yapan Project Aura ekibi yeniliklere devam ediyor. Firmanın özellikle işletmeleri yakından ilgilendiren teknolojiler üzerine yoğunlaştığını da söylemek mümkün. Bakalım firmanın çıkaracağı yeni ürünler giyilebilir teknoloji pazarında nasıl bir etki yapacak ve Google‘a beklediği satış rakamlarını sunabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan iPad Pro’larda Beklenmedik Bir Hata başlıklı makalemizde ipad pro hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LG G3’e Marshmallow Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478