Google Earth’dan 10. Yaşına Özel Yenilikler

Google Earth’dan 10. Yaşına Özel Yenilikler

Google Earth; 2005 yılında ilk olarak deneme sürümleri ile açılan bu Google hizmetini bilmeyen, kullanmayan, veya duymayan eminim ki yoktur, İnternet erişimi olan her yerden her an bütün dünyayı adım adım, metre metre dolaşmanızı sağlayan Google Earth 10. yaşına yeniliklerle girdi!

Google Earth ilk olarak 2005 yılında yani bundan 10 yıl önce tanıtımı yapılmış ve tüm internet kullanıcılarının temsili bir yerküre üzerinde tüm dünyayı tek tıkla dolaşabilmelerine olanak vermişti. Her geçen gün hem popülaritesini hemde indirime sayısını artıran bu hizmet tüm dünya üzerinde 2 milyardan fazla indirme sayısına ulaşan Google Earth, 10. yaşını yeni özellikleriyle kutluyor. Yani dünyadaki her 7 insandan en az 2’si bu hizmeti indirmiş.

Gelen bu yeniliklerden en dikkat çekici olan; sadece masaüstü sürümde kullanılabilmesine izin verilen Voyager isimli yeni oluşturulan bir katmanla artık dünyada bulunan en ilgi çekici görüntülerine ve manzaralara tk tıkla erişebileceksiniz. Google Earth’ın bu yeni özelliği “Voyager” isimli özelliği aşağıda verdiğimiz  beş farklı bölümden oluşuyor.

Street View: Taç Mahal ve Büyük Kanyon gibi iki büyük harika yapının da dahil olduğu öne çıkan görüntüler.
Earth View: Dünyanın uzaydan görünen en çarpıcı ve en güzel manzaraları.
3D cities: İsmindende anlaşılacağı üzere 3D şehirler, Şehir ve kasabaların gerçek çekilmiş 3 boyutlu fotoğrafları nulunuyor.
Satellite imagery updates: Uydu fotoğraflarından oluşturulmuş bir harita.
Highlight tour: Onbinlerce Voyager noktası içinde çok hızlı tur yapma seçeneği.

image

Google Earth’ün 10. yaşına özel bizlere 2. büyük sürprizi ise “Earth View” fotoğraf koleksiyonunu her kıtadan ve okyanustan farklı görüntülerin yer aldığı 1.500 adet farklı manzara fotoğrafı ile genişletmesi oldu. Eklenen bu yeni görüntüler özel bir Google Chrome Browser eklentisi veya web galerisi üzerinden görüntülenebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung ve LGden ortak 5G çalışması başlıklı makalemizde 5g, lg ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Asus Zenfone Go

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478