Google Chrome’dan Müthiş Haber

Google Chrome’dan Müthiş Haber

En çok tercih edilen ağ tarayıcısı Google Chrome’dan bir yenilik. Bundan sonra internet gezintileriniz Flash reklamları tarafından kesintiye uğramayacak çünkü Google Chrome, reklamları engelleyecek bir özellik getiriyor.

Google Chrome İle Flash Reklamlarına Engel

Geçtiğimiz günlerde, başarılı ağ tarayıcısı Google Chrome’dan yeniden düzenleneceğine dair bilgiler alındı.  Sürekli kendini geliştiren Chrome bu seferde Flash reklam engelleme özelliği ile karşımıza çıkıyor. Bu özelliğin geleceği tarih belli oldu. 01.09.2015 tarihinden itibaren güncellenen Chrome ağ tarayıcısında Flash reklam engelleme özelliği bulunacak. Direk olarak Flash reklam engelleme imkânı uygulamanın içerisinde bulunacak. Bunun yanında Adblock eklentisiyle de bu özellik desteklenecek. Bu özelliğin gelmesine neden olan etken Chrome’un reklamlarının RAM’i tüketmesidir. Reklam engelleme özelliğinin gelmesiyle Chrome performansı da iyileşecek gibi görünüyor. Reklamsız gezintilere, hoş geldin diyoruz.

 

 

Bir önceki yazımız olan İnternetin Karanlık Yüzü: Deep Web başlıklı makalemizde deep weep ve hiddenwiki.org hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İnternetin Karanlık Yüzü: Deep Web

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478