Google Chrome’dan GIF Yeniliği!

 

İnternete girmek,birçoğumuz için artık bağımlılık haline geldi. Sabah kalktığımızda ilk iş olarak telefondan ya da bilgisayardan internete girme ihtiyacı duyuyoruz. Genel yaşantımızın ve işlemlerimizin internete bağlı olmasının da bunda payı büyük olmalı.

 

İşte bu türden internet bağımlıları için her gün yeni yeni haberler ve eklentiler ortaya çıkartan Google’dan yeni bir haber daha geldi. Google’nin internet tarayıcısı olan Chrome ile ilgili bir değişiklik bu.

 

Birçoğumuz Google üzerinden aramalar yapmaktayız. Bu aramalar resim olduğu zaman bazı sıkıntılar da yaşayabiliyoruz. Özellikle GIF denilen türleri arama konusunda ciddi bir sıkıntı vardı.

 

Ancak Google,Chrome üzerinden bu sorunu çözmeye karar verdi. Eskiden aradığınız GİF’i bulmak için aramalarda çıkan her GİF’i tek tek hem de sonuna kadar izlemek zorunda kalıyorduk. İşte bu zaman problemi yaratan sorunu çözmek için Google GIF’s eklentisi yayınlandı. Chrome üzerinden indirip, aktif hale getirdiğinizde istediğiniz GİF’i ön izlemeli olarak bulabileceksiniz.

 

Ayrıca Google Chrome’un ilerleyen günlerde genel bir arama eklentisi yayınlayabileceği de konuşuluyor.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma! başlıklı makalemizde Facebook, facebook android ve facebook ios hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Asus ZenWatch 2 Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478