Google Chrome Güncellemeleri Kapatma 3 Adımda

Google Chrome Güncellemeleri Kapatma

Google Chrome Güncellemeleri Kapatma

Google Chrome internet tarayıcısı, Amerikan şirketi olan Google’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu hizmetlerden biridir. Basit ve kullanılabilir ara yüzünün yanı sıra kullanım hızının yüksek olması kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasındadır.

Çok geniş bir kullanım ağına sahip olan tarayıcı, kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak yaşanan aksaklık ve sorunları iyileştirmek için sürekli güncellemeler getirmektedir. Bu güncellemeler sonrasında tarayıcıya birçok güzel özellik ve ayar gelmesinin yanında kullanıcıların pek hoşuna gitmeyen ya da gereksiz bulduğu yeniliklerde gelebilmektedir. Bu nedenle birçok kullanıcı tarayıcılarının bu yenilikler sonrasında güncellenmesini istememekte ve buna yönelik Google chrome güncellemeleri kapatma tarzında aramalar yapmaktadır.

Google Chrome Güncellemeleri Kapatma Nasıl Yapılır?

  • Bilgisayarınızın başlat menüsü üzerinde bulunan Çalıştır programını açınız. Klavyenizde bulunan Windows Bayrağı + R tuş kombinasyonunu kullanarak da programı açabilirsiniz.
  • Açılan çalıştır programına ‘services.msc’ komutunu yazarak tamam butonuna tıklayınız.
  • Bu komut sonrasında Windows Hizmetler sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Hizmetler sayfası üzerinde bulunan Google Güncelleme Hizmetleri (gupdatem) seçeneğinin üzerine gelerek sağ tıklayınız, açılan menüden Özellikler seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından açılan menü üzerinde yer alan Başlangıç türü kutucuğunu Devre Dışı durumuna getiriniz ve Tamam butonuna tıklayınız.
Google Chrome Güncellemeleri Kapatma
Adım 1
Google Chrome Güncellemeleri Kapatma
Adım 2
Google Chrome Güncellemeleri Kapatma
Adım 3

Anlatılan adımları sırasıyla ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmeniz durumunda Google chrome güncellemeleri kapatma işlemini başarıyla tamamlamış olursunuz. Bunun dışında başka bir yöntem kullanarak da güncellemeleri kapatma imkânı bulunmaktadır.

  • Google Chrome programınızın kurulu bulunduğu sürücü içerisinde yer alan Google klasörünün içerisindeki Update klasörünü silmeniz durumunda da güncellemeleri kapatma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.
  • Update klasörüne ulaşmak için, masaüstünde bulunan Google Chrome programınıza sağ tıklamalı, ardından açılacak olan menü üzerinden Dosya konumunu aç seçeneğine tıklamalısınız.
  • Açılacak olan klasörün üst kısmında bulunan adres çubuğu üzerinden Google klasörüne tıklamanız durumunda karşınıza Update klasörü çıkacaktır.

Ayrıca tarayıcınıza reklam virüsleri bulaştı ise tarayıcıya bulaşan virüsleri temizleme konumuzdan virüsleri silebilirsiniz.Gitmek için Tıklayın.

Bir önceki yazımız olan World of Warcraft: Legion'a Sadece Saatler Kaldı! Azeroth İçin Savaşa Hazır Mısınız? başlıklı makalemizde blizzard, blizzard entertainment ve broken isle hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Sahte Telefon Numarası Nasıl Alınır? 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478