Google, Android M Yüklü Otomobiller İçin Çalışıyor!

android auto

Google’ın otomobillerde kendi Android işletim sisteminin kullanılmasını arzuladığı bilinmektedir Dev firma, günümüzde bunu Android Auto ile gerçekleştiriyor, ama bu Google’ın büyük planının sadece küçücük bir kısmını oluşturuyor.

Reuters’ın haberine göre Google, mevcut Android Auto’da olduğu gibi değil, herhangi bir akıllı telefona bağlantı olmadan, doğrudan otomobile yüklenebilecek Android M kod adlı yeni Android versiyonu üzerinde çalışıyor. Bu versiyonun ise 2015 yılında hazır olması bekleniyor.

Eğer Android doğrudan aracınıza yüklenirse, ona erişim sürekli sağlanmış olacak ve herhangi bir ek cihaz, bağlantı ihtiyacı duymayacak. Bu da otomobiliniz için daha doğru bilgi erişiminin önünü açacak.
Andorid M’in doğrudan otomobillerde yüklü olabilmesi için Google’ın otomobil üreticileriyle daha yakından çalışması gerekiyor. Hangi üreticinin buna sıcak bakacağı henüz anlaşılmasa da, Android’in bu denli büyük bir hızla ilerlemesine bağlı olarak, bütün büyük üreticilerin buna yanaşacağı düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan Galaxy Note 4 Ne Zaman Android 5.0 Lollipop'a Güncellenecek? başlıklı makalemizde galaxy note 4, galaxy note 4 android 5.0 ve galaxy note 4 android 5.0 lolipop güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Galaxy Note 4 Ne Zaman Android 5.0 Lollipop’a Güncellenecek?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478