Gmail’den Yeni Özellik!

Teknoloji devi Google tarafından sunulan e-posta hizmeti olan Gmail, yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Google tarafından gelen son bilgilere göre, Gmail ile ilgili çok kritik yeniliklerin kullanıma sunulduğu belirtiliyor.

Alphabet Değişimi!

Google hizmetlerinin çoğunda değişiklikler ve gelişimler hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu konuyla ilgili birbirinden farklı özellikler ekleniyor. Google’un yapılandırmasını tamamen değiştirerek Alphabet‘e bağlanması firmada değişim rüzgarları estirmeye devam ediyor.

Google’ın en fazla kullanılan hizmetlerinden olan ve kullanıcılara fazla depolama alanı sunan Gmail, geçtiğimiz günlerde gönderdiğiniz e-postaları geri alma özelliğini açıklamıştı. Bu özellik sayesinde gönderdiğiniz ve karşı taraftan okunmayan e-postaları iptal etme özelliği elde etmiştik. Bu da çok önemli bir eksiği tamamlamıştı.

Kişi Engelleme Özelliği!

Google tarafından yapılan yeni duyuruya göre, Gmail platformunda kişi engelleme uygulaması getirildi. Daha öncesinde göndereni listenizde yer almayan ya da güvenilir olmadığı düşünülen mailler “Spam” kutusuna atılıyordu.

gmaill

Gmail için yeni gelen özellik ile birlikte kişi engelleme özelliğini kullanmanız mümkün olacak. Böylece engellediğiniz kişinin mail adresinden gelecek mailleri almayacaksınız. Bu da kullanıcılar için çok önemli bir artı anlamına geliyor.

Kişi Engelleme Özelliğini Kullanma!

Gmail kişi engelleme özelliğini kullanmanız için öncelikle engellemek istediğiniz mail adresinden gelen e-postayı açmanız gerekmektedir. Sonrasında “yanıtla” seçeneğinin yan tarafında yer alan “alta doğru ok” şeklindeki simgeye tıklamanız gerekmektedir.

Ok simgesine tıkladığınız zaman “xxxx kişisinin gönderilerini engelle” şeklinde bir kısım göreceksiniz. Bu kısma tıkladığınız zaman bir daha asla o adresten herhangi bir mail almayacaksınız.

Bu özellik sırf bunlarla da sınırlı değil. Ayrıca, engellediğiniz kişilerden gelen mailleri “Engelli” etiketi altından görüntülemeniz de mümkündür. Bu da yanlışlıkla engellediğiniz kişiler olsa bile maillerini görmenizi ve engeli kaldırmanızı sağlamaktadır. Dilerseniz kullanıcıya koyduğunuz engeli de kaldırabilir ve mailleri almaya devam da edebilirsiniz.

Gmail yeniliklere devam etmektedir. Mail konusunda geniş depolama alanı ve gönderimde yüksek boyutları bile göndermenizi sağlayan Gmail, bu yeni özelliklerle daha da popüler hale gelecek gibi görünüyor.

Google tarafından yapılacak yenilikler bunlarla da sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Bakalım firma başka hangi yeniliklerle karşımıza çıkacak?

Bir önceki yazımız olan Facebook'tan Mültecilere Yardım! başlıklı makalemizde birleşmiş milletler, bm barış konseyi ve facebook mülteci sorununa eğildi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Haftanın Android Uygulamaları!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478