Galaxy S7’nin Kamera Özellikleri Sızdı!

Samsung’un merakla beklenen yeni modeli Galaxy S7 ile ilgili özellikler günden güne daha çok ortaya çıkmaya başladı. Samsung, bu sene içerisinde satışa çıkardığı Galaxy S6, Galaxy S6 Edge ve Galaxy Note 5’te kullandığı kendi yonga seti Exynos 7420 sayesinde önemli bir başarı yakalamıştı. Bu başarıda diğer markaların Snapdragon 820 yonga setini kullanmasının önemli oranda payı olduğunu da unutmamak gerek. Samsung’un yakaladığı bu başarının önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan Samsung Galaxy S7’den beklentileri de oldukça artırdığını söylemek gerek.

galaxy s7

Daha önceki yazımızda Samsung Galaxy S7’de görülebilecek muhtemel özellikleri sıralamıştık. Bu özelliklerden bir de 3D Touch özelliğiydi. Galaxy S7 ile ilgili olarak gelen bilgilerden biri de, Samsung’un kamera konusunda Sony ile görüştüğüydü. Konuyla ilgili olarak gelen bilgilere göre Samsung, Galaxy S7 model telefonlarında çıtayı daha da yükseltmek amacıyla 20 MP’ lik kamera kullanmayı planlıyor. Samsung’un Galaxy S7’nin kamerasında yaptığı önemli yeniliklerden biri de, profesyonellere hitap edecek şekilde RAW formatına yer verecek olması. RAW formatının en önemli özelliği, fotoğrafların sıkıştırılıp JPEG formatına getirilmeden önceki son halini göstermesi ve fotoğraflarda çok düşük bir bozulma oranına sahip olmasından kaynaklanıyor. Bundan dolayı da fotoğrafçılar çektikleri fotoğraflarda yapacakları düzenlemeleri RAW formatı üzerinden yapıyorlar. Şu ana kadar Samsung Galaxy S7 ile ilgili gelen bilgilerden özellikle de kamera konusunda oldukça iddialı bir telefon olacağını söyleyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan İşte Yeni Galaxy A3 ve Galaxy A5! başlıklı makalemizde 2016 samsung cihazlar, samsung galaxy a serisi ve samsung galaxy a3 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Classnote Timetable İncelemesi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478